28.5. kyseli nim. Susi hukassa tätä asiaa, mutta ei saanut vastauksia ko. ongelmaan. Ohje oli vain selaimen vaihto. Kysyisin samasta asiasta, mutta en halua vastausta: vaihta explorer johonkin muuhun. Ongelma on: kun esim. avaan pikakuvakkeen kautta jonkin sivun, niin se aukeaa pienenä. Olen venyttänyt, painanut ctrl alt shift ja lopettanut sivun kaikilla osaamillani tavoilla, mutta ei vaan aukea koko ruudun täyttävänä. Googlettamallakaan en ole löytänyt sellaisia ohjeita, jotka auttaisivat tähän asiaan. Toivottavasti täältä löytyisi apua. En tarvitse neuvoa selaimen vaihtoon. Kiitos etukäteen avusta.
Nettisivun koko
vastausta odottava
4779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..................
ole helppoa, sain vaan leveyden koko ruudun mittoihin, korkeus jää vajaaksi. Ie8 ja Win7. Voit kokeilla jos vanhemmissa onstuu eli:
- avaa ie
- avaa mikä tahansa linkki hiirellä 'avaa uudessa ikkunassa'
- sulje ensin avattu ie
- vedä hiirellä ruudun levyiseksi
- sulje ikkuna
Näin tehtynä pitäisi olla ruudun kokoinen mutta kuten sanottua mulla on vain leveys
parametri /max
Kiitokset Jorgenstein. Sinun ohjeiden avulla mummeli sai sivut aukeamaan koko ruudun mittaiseksi. Toivottavasti "susi hukassa" lukee myös tämän ohjeen ja saa avun tästä vastauksesta.