varsinkin laattojen välejä puhdistettaessa. Linnun nokan kun työntää rakoon, vähän painaa ja vetää, niin johan saa rikkaruohot kyytiä.
Vaan moniko tietää, mistä on kyse?
Vaan moniko tietää, mistä on kyse?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
ilkeilijät tiedä mikä toi lintu on.mä tiedän mutta en paljasta jos vaik noist räkänokist joku ,,
ettei noilla ole hajuakaan mistä on kysymysy. Juu, älä vaan paljasta :).
sinä Issu sen näit, niistä kuvittelemistasi vastauksistako, katsos kun kukaan ei ole vastannut tai kommentoinut mitään aikaisemmin, vai oliko tässäkin kysymys vuosisadan vitsistä :)
pitämään ne sormesi kurissa. Tiedät kyllä mistä sen näin...!!!
sinä vain luulottele että voisit määrätä minä minä teen?
noita sun ja porukkas vitsejä, ne on ihan omaa luokkaansa, jotka ei kyllä todellakaan edes naurata.
Miksi muuten jatkuvasti takkuat mun kanssa???
Mainostatte miten olette täällä uusia kirjoittajia mm. myyn kanssa, mutta jokin mättää tosi pahasti, sillä jatkuvasti kuitenkin auotte päätänne sikralle, haukulliselle ja mulle...miksi???
Ja ihan turha tulla meikäläiselle satuilemaan yhtään mitään...kerro vain totuus...se riittää, siis se TODELLINEN OIKEA TOTUUS!!!
siksi että keskustelen, mitä muuta se voisi olla, olen useinkin eri mieltä, mutta silloinkin kai saa käyttää tätä palstaa sen tarkoitukseen.
Miksi sinä muuten väität että minä kirjoitan jonkun käskystä ja saan ohjeet kirjoituksiini joltakin, miksi väität että valehtelen kun kerron sinulle totuuden siitä asiasta?
miksi...vastauksenhan tiedät itsekin ihan hyvin, vai etkö tiedäkin?
Mitä keskustelua muka on jatkuva paskan jauhaminen ja herjojen heitto?
Eri mieltä voi asioista olla monellakin eri tapaa, mutta tuo teidän käyttämä on jotain ihan muuta. Milloin luikitte puskiin ja vänisette sieltä omianne ja milloin jotain muuta ihan yhtä älytöntä ja mahdollisimman loukkaavaa...se ei todellakaan ole millään kategorialla ajateltuna/mitattuna mitäänkään keskustelua, vaan se on suoranaista paskaa!!!
oikeen osusit ja totta joka sana.hienoa issu älä nuist välitä.
on myös vastaus esittämääsi kysymykseen, sinä esität valheellisia väitteitä ja suoraselkäisenä jätät vastaamatta suoraan sinulle esitettyyn kysymykseen.
Jos sinä odotat että voit palstalla vihjailla ja suoraan valehdella muiden palstalaisten kirjoittamisista, et voi mitenkään odottaa etteikö valheellisia väittämiäsi korjata, et kai sinä suoraselkäisenä odota että minä vain nyökkäilen kun sinä valehtelet täällä kirjoittamisistani ja niiden syistä ja motiiveista, ja juuri siksi minä "väännän" sinun, kanssasi.
välitä, mutta ihmettelen isosti. Se vain on niin, että kaikki ei todellakaan mene yksyhteen tällä palstalla nyt. Jos ovat niinkuin mainostavat niitä uusia palstalaisia, niin mikä panee ilkeilemään ennestään tuntemattomille kirjoittajille niinkuin tekevät...??? Siinä ei todellakaan ole mitään järkeä!
kerrohan nyt ihan OMIN SANOIN miksi sekoitat minut nimimerkkiin umalehtinen???
Hän toimii kirjoittamallasi tavalla, en minä!!!
lopettasit ton paskan jauhamisen, ylläpito päättää mikä on keskustelua ja jos sen mielest noi sun määrittämät "paskanjauhannat" keskustelluu niin se on vaan sunkin hyväksyttävä.
Tottahan se on, et jokainen joka on sun kanssas eri mieltä saa sun tulkintas mukaan käskyt ja ohjeet kirjottamiseensa umalta, eikä sinulla oo mitään muuta väittees tueks kun oma vihas ja kaunas umaa kohtaan, ja tollasella tyylillä on turha kuvitella että sulle kukkaiskielellä kirjotellaan, ei muuta kun peilin eteen.
sekoita, eihän umalehtinen ole koskaan täällä valehdellut että kirjoitan jonkun ohjeiden ja käskyjen mukaan.
Sinä valehtelet että minä kirjoitan ohjeiden ja käskyjen mukaan.
Sulla ei sitte kantti kestäny taaaaaaaaskaan rekattuna tuota kirjoittaa, mutta mitäpä muutakaan olisi voinut odottaa...ei niin sitte yhtään mitään.
Itse olet täällä morkannut murrehirviöiksi niitä, jotka ovat omalla murteellaan kirjoittaneet, mutta nuo sun lukuisat yritykses on kaukana yhtäänkään mistään murteestä. Se on jo pitkään ollut enemmän kuin surkeaa yritystä!!!
Ja kuule kerrohan mikä sulla ihan oikeasti mättää???
Minä tykkään kiivaista keskusteluista, mutta nuo teidän harrastamat henkilökohtaisuuksiin menot ovat enemmän kuin törkeitä!!!
ihan noin lapselliseksi heittäydy sentään...uskomatonta touhua!!!
aikas lähel sitä mitä kukkaa nuist ei toeks myännä.ei tarvihe laske ko yx plus yx ni loppu tulos o siin
käyttää Ojalaa...se 1 1 on aina 2, vaikka kuka muuta väittäis...
on oivallinen esimerkki siitä miksi tätä väänämistä tapahtuu sinun kanssasi, sinä vain jatkat valehtelua ja vääntämistä, "suoraselkäisyydestäsi" huolimatta et perustele, et sano suoraan ketä tuo valheellinen väitteesi koskee, siis kuka on se "käskyjen ja ohjeiden" antaja, sinun suoraselkäisyytesi on vain sana palstalla, ei mitään todellista.
Kokeillaanpas, kuka antaa minulle käskyjä ja ohjeita ja sitten tietysti perustelut ja johtopäätökset millä niihin olet päätynyt, miksi minä ottaisin käskyjä ja ohjeia keneltäkään, eikä "suoraselkäiselläkään" riitä se että "Älä nyt koneistaja........
No, täällä moni oman kokemuksen kautta tietää, koska ovat olleet itse kiinni "palstahämähäkin" verkossa, mutta onnistuneet pyristelemään irti.
tämä minuun liittyy vai laitoitko vahingossa vääräänn paikkaan, en minä mitään verkkoja täällä kudo, silloin tällöin vähän kirjoittelen ja kommunikoin ystävällisten palstalaisten kanssa.
ihast umalehtisen sanoil melki buahahahahahahahahahaa
byyhyyhhyy
Tuttumme käyttävät kaviokoukkua. Lienee aika yleinen kikka monilla.
http://www.hippodome.com/index.php?main_page=product_info&products_id=285&cPath=49_17
täyellisen tyhmä
tyhmöö seurraa
se meni.säälittävii lapsii te kaikki ootte.palsta pilaajii ja valehtelevii paskoi
Tuo oli hyvä idea!
valehtelva palstaal olijjaa mee vuan poijes suahaan raaha tälki palstal
sölkötystä harrastat???
uman vinkkei ottaa toest ko hää ei tajuu mistää mittä koha valahtelee silmät piästääns
sinä sen tiedät?
Ei tossa ainakaan paljon mene rahaa hukkaan, aion kokeilla tota kaviokoukkua.
onks toi se mil ukkos putsaa siun vapais kynne aluset ?
iekkö isu ymmärrä suomen kieltä???? Buahhahaaaa ;)))
rullahara ??
ei todellakaan ole.
se kaviokoukku? Ei ollut sekään?
Sinulla on G-pula-aho siellä hommissa! =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ja räkättien pelättäjä
Tää oli kyllä ehdottomasti hyvä ;)))
Kiitos nauruista.
tietävän, niin sanopas jo, että mikä se on. Jossei se sitte oo tuo kaviokoukku kuitenkin?
veikkaisin välineeksi riivinrautaa.
"kateuden huumassa pahaa toisista puhumassa."
Tuo on tosi lapsellista, jos ainoa mitä löydät sanottavaa on ilkeily niin miksi se mielestäsi on pakko tehdä.
Minä en ilkeillyt vaan vastasin asiallisesti issun kysymykseen.
Jos se meni pieleen, ei kai siitä sentään sakkoja tule???
tuon mitäänsanomattoman kielenkäytön...eikö jo ala hävettämään???
http://i706.photobucket.com/albums/ww63/issu1956/310509001.jpg
Kyllä olikin vaikeaa...eikö???
Mietin liian monimutkaisia kapistuksia.