Varakas, pitkään yhdessä asunut pariskunta, eikä lahjalistaa. Rahaa näillä tulee ihan palkkana reilusti, joten olisi kornia viedä sitäkään. Satanen on tälle parille pikkuraha. Mutta ei tyhjin käsinkään haluaisi mennä. Ehkä jotain paikallista? Heille on juhla vieraineen tärkeämpää kuin lahjat, sen ymmärsin enon puheista rivien välistä. Kyseessä on siis serkkuni ja koetin vaivihkaa kysyä enolta, mitä toivoisivat, mutta vaikutti että ihan sama kunhan itse tulette.
Häälahja
3
299
Vastaukset
- asuvat
omakotitalossa niin osta itsestään risteävä omenapuu.
- hyvä idea!
Kiitos, omenapuun taimi, tämä se on. Meillä kotona aina pienenä käydessään ihaili serkku omenapuita kuinka kauniita ne ovat ja haaveili omenatarhasta. Mutta mitä tarkoittaa itsestään risteävä omenapuu?
Lisääkin vinkkejä saa antaa, mutta tämä puu on nyt vahvoilla. - asuvat
hyvä idea! kirjoitti:
Kiitos, omenapuun taimi, tämä se on. Meillä kotona aina pienenä käydessään ihaili serkku omenapuita kuinka kauniita ne ovat ja haaveili omenatarhasta. Mutta mitä tarkoittaa itsestään risteävä omenapuu?
Lisääkin vinkkejä saa antaa, mutta tämä puu on nyt vahvoilla.Niin,tavallisia omenapuitahan oikeastaan täytyisi ostaa kaksi ja isuttaa vierekkäin että ne sitten tuottaisivat hedelmiä.
Mutta jos aiot ostaa vain yhden puun niin se kannattaa ostaa sellainen lajike joka "siitteyttää" kukinnon aikana itsensä. Ja näin ollen tuottaa hedelmän.
Varmaankin kotiväkesi osaa antaa neuvoja lajikkeille jotka ovat hyvän makuisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t937577- 374027
- 473576
- 2412961
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402702- 452532
- 1322461
Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212454Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292399Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as252195