Hei,
tytär on lähdössä pääsykokeisiin ja tarttis yösijaa Kuopiosta. Millainen paikka on Matkustajakoti Rautatie? Uskaltaa sinne päästää parikymppisen yksinään.
Äiti kiittää tiedoista jo etukäteen.
tytär on lähdössä pääsykokeisiin ja tarttis yösijaa Kuopiosta. Millainen paikka on Matkustajakoti Rautatie? Uskaltaa sinne päästää parikymppisen yksinään.
Äiti kiittää tiedoista jo etukäteen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Steinerkoulun tiloissa kesäisin toimivaa kesähotelli Virkkulaa. Yöpyminen on hyvin edullista ja siellä on valvonta yötä päivää maksuton lukollinen säilytystila arvotavaroille. Plussaa tietenkin on myös sijainti, 400 metrin päässä linja-auto- ja rautatieasemalta.
http://www.kuopionsteinerkoulu.fi/retkeilymaja_virkkula/tiedostot/kesahotelli.pdf
Kiitos ystävällisestä vastauksesta. Otanpa yhteyttä sinne.
Minkä vuoksi matkusjakotiin ei voisi laittaa asumaan 20-vuotiasta tyttöä hän on tietääkseni täysi ikäinen.
Siellä saattaisi vakio asukkaat olla mielissään kun saisivat hiukka nuorempaa seuraa naapuriin.Tiedä vaikka sattus jollakin vielä ottamaan eteen ja tyttö saisi kerrankin menettää neitsyytensä oikein ammattimiehelle.
http://www.kuopioinfo.fi/finnish/perussivut/muut_sivut/kesahotelli_lokki/kesahotellilokki_suomi.php
"Kesähotelli Lokki on mukava ja rauhallinen majoitusvaihtoehto."