Kääpiöhamsteri ja kesä

Mihin laitatte terraarion näin kesähelteillä? Kun yks talvikko alkanut nukkumaan pesän ulkopuolella nurkassa ja epäilen sillä olevan kuuma.

Eli siis pitäisikö laittaa lattialle vai mihin?
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielellään paikkaan johon aurinko ei paista suoraa tai kokoajan. Pidä huoneeseen ovea auki ja vähän ikkunaa. Älä aseta terraa kuitenkaan suoraa ikkunan eteen, sillä hamsterithan eivät kestä vetoa.

Äänestä
  • No mun hamsut on yleensä kuumalla helteellä varjosessa paikassa ulkona tai sisällä.. kummassakin pidän yleensä jää kylmää vesi lasia vieress... se ainakin meillä auttaa..=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten on?? kirjoitti:

Mihin laitatte terraarion näin kesähelteillä? Kun yks talvikko alkanut nukkumaan pesän ulkopuolella nurkassa ja epäilen sillä olevan kuuma.

Eli siis pitäisikö laittaa lattialle vai mihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu