heissan vaan
itella kolme pienta (alle kolmivuotiasta) ja neljatta jo himoitsen ;) mietin vaan etta te samaisen kokeneet riittiko teilla aikaa miten kaikille??? tietysti kiiretta riittaisi muttakun niiiiin tahtoo viela yhden... :)
kokemuksia??
riittaako aikaa neljalle pienelle "hyvin"?
7
575
Vastaukset
- Isä, silti mies
ääkköset, niin viitsii vastata.
- Älä porsi
Kaksi alle kahdeksanvuotiasta yhtä aikaa on ehdoton enimmäismäärä. Kolmannen lapsen voi kuopukseksi hankkia siinä vaiheessa, kun esikoinen on täyttänyt kahdeksan vuotta.
- itkujen kevät
Älä tyhmiä kysy!
- viiden äiti
Muutama vuosi.2-3 vuotta on sopiva ikäero.
Meillä esikoinen 13v, kun kuopus syntyi. - olen ..
vähän samaa mieltä kuin edelliset..Itsellä kuusi lasta. Kahden vanhimman ikäero on vain vuosi ja täytyy myöntää, että esikoiselle oli todellinen shokki pikku-veljen syntymä. Minusta tollainen 2- vuoden ikäero on paras. Meillä lapset: vanhin nyt 18-v ja nuorin 9kk.
- blondeistablondein72hki
mulla neljä ja vanhimman sekä nuorimman väli vain 6vuotta ja aina hyvin pärjännyt.
- sinusta itsestäsi
Meille on neljäs tulossa ja vanhin pian 10, sitten 6 ja kohta 5 vuotiaat. keskimmäisllä on 1v4kk ikäeroa ja olihan se rankkaa, mutta nyt niillä tosiaankin on toiistaan seuraa. Itse en olisi jaksanut siihen kolmatta pientä. itse asiassa meille ei enää oltu suunniteltu lisää lapsia ;) mutta tämä tuleva ikäero on kyllä aivan liian suuri :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 714322
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684166Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363572Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163153Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle352818En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142582Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102364IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251491Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571292Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli751089