Treffit

Mistä johtuu että monet lyhyet naiset vaativat mieheltä jopa 20cm enemmän pituutta, kuin mitä on heillä itsellään? Haetaanko tässä 'itselle' lisäpituutta, vai onko itseään huomattavasti pidempää hakevalla vain tarve näyttää ulospäin?
18443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

mainitsemaasi ryhmään, koska itse (157cm)
pidän enemmän noin 165 senttisistä miehistä.

Halailukin on paljon mukavampaa,
ellei ole kovin suurta pituuseroa... :)

Äänestä

ajattele jos hakisiwat 20cm itseään lyhempiä tjn

Äänestä
  • toiselta nimeltään alkukantaisuus. Nykyajan hujopit ovat enimmäkseen omiin jalkoihinsa kompuroivia ja kankeita vässyköitä. Harvoin yli 180cm on mitenkään turvattomampi, kuin siitä pidempi. Pitkät on liian pitkiä ja pätkät on liian pätkiä.

    Äänestä

  • on.. kirjoitti:

    toiselta nimeltään alkukantaisuus. Nykyajan hujopit ovat enimmäkseen omiin jalkoihinsa kompuroivia ja kankeita vässyköitä. Harvoin yli 180cm on mitenkään turvattomampi, kuin siitä pidempi. Pitkät on liian pitkiä ja pätkät on liian pätkiä.

    no juh :=)
    nykymiähil roikkuu huosutkin polwis tjn

    Äänestä

Minusta on hienoa olla lyhyt. Tanssiessa saan aina nenän suoraan naisen tissien väliin.

Äänestä
  • Itse en halua pätkää naista alle 170cm, mutta 17x naisille olen liian lyhyt, vaikka olen tasan 180cm... Minulle ei kelpaa mikään 16x nainen, saati sitten pienempi.

    Äänestä

  • minä. kirjoitti:

    Itse en halua pätkää naista alle 170cm, mutta 17x naisille olen liian lyhyt, vaikka olen tasan 180cm... Minulle ei kelpaa mikään 16x nainen, saati sitten pienempi.

    10 cm korot jalassa luulevat itseänsä jättiläisiksi ja miehen pitää olla pidempi kuin jättiläisen. Se naisen logiikka ja suhteellisuuden taju.

    Äänestä

Pituutta minulla 175. Kyllä alle 185 senttinen mies on käytännössä havaittu liian lyhyeksi.. Ikävä kyllä. Haarukka on tuossa 185-195..- ja ronkeli kun olen, niin ei tahdo löytyä millään. Koikkelehdin sitten korkkareissa yksikseni;)

Äänestä

siitä ny kummiskaa itselle tulis lisäpituutta?Enempikin se korostaa naisen lyhyyttä...
Toisekseen sellanen pätkä ei näytä mieheltä vaan pojalta..

Äänestä

Katselin juuri dokumentin, jossa 450-iloinen meksikolainen meni naimisiin. Sänky vietiin erikoisautolla seremoniapaikalle. Japanilainen tv-ryhmä kyseli perverssiin tapaansa seksielämästä. Manuel sanoi, että se on yksityisasia mutta että kaikki asennot eivät onnistu.

Minusta on kamalaa, että yritetään olla niin täydellisiä. Ei ihme, että on nuorilla anoreksiaa, kun välipolvikin kontaa. Miksi hemmetissä ei voitaisi olla koikkelehtimatta yksin bileissä, ne korkkarimimmit ja pätkämiehet?

Tulee mieleen paholaisen päivällispöytä. Kaikilla on hirveän pitkävartiset lusikat, mutta kukaan ei pysty laittamaan ruokaa suuhunsa. Kamala näky helvetissä.

Millainen olisi fiksujen ihmisten porukka? Siinä pöydässä homma ratkaistaisiin niin, että toinen syöttäisi toista!

Sori, Bybi on tippunut taikajuomapataan.

Äänestä
  • Poimin viestistäsi yhden lauseen. Eli jos nainen yksin koikkelehtii korkkareissa ja ne pätkämiehet. Jospa he ovatkin seuraa vailla.... ja sen takia ovat yksin. Voivat olla vaikka juuri muuttaneet paikkakunnalle ja katsastavat kaupungin meininkiä. Toiveena tietenkin, että juttuseuraa löytyisi.... olisikohan.....

    Eiköhän me kaikennäköiset/ kokoiset mahduta tähän maailmaan, toivottavasti.

    Äänestä

  • Kurjenkello kirjoitti:

    Poimin viestistäsi yhden lauseen. Eli jos nainen yksin koikkelehtii korkkareissa ja ne pätkämiehet. Jospa he ovatkin seuraa vailla.... ja sen takia ovat yksin. Voivat olla vaikka juuri muuttaneet paikkakunnalle ja katsastavat kaupungin meininkiä. Toiveena tietenkin, että juttuseuraa löytyisi.... olisikohan.....

    Eiköhän me kaikennäköiset/ kokoiset mahduta tähän maailmaan, toivottavasti.

    katsos kun jokaisella minua lyhkäsemmällä miehellä tuntuu olewan itsetunnossa jotain ongelmia :=)
    ja se kaswaa nakkikioskijonossa pienessä humalassa tjn
    woisin kertoa satoja tarinoita miten siinä jonossa toimitaan :=)
    mutta en jaksa kirjoittaa niin monia :=)
    ja aina olen saanut ewääni ajallani :=)

    kaikki me mahdutaan tähän maailmaan jotenkin :=)

    Äänestä

Miten niin lyhyet naiset haluaisi ainoastaan, että kaveri on selvästi itseä pidempi. Sama se on meillä pitkillä likoilla. Tämäkin makuasia, mutta itse kyllä tunnen liikkuvani "miehen kanssa, en lapsen", kun hän on ainakin 10 cm minua pidempi. Itse olen pitkä tyttö ( lue nainen).

Äänestä
  • Onko miehisyys pituudesta kiinni, salli minun nauraa pikku-prinsessa ;) Taitaa tuo emotionaalisuus ja korkokengät sotkea naisten ajatukset kokonaan.

    Äänestä

  • - Mies - kirjoitti:

    Onko miehisyys pituudesta kiinni, salli minun nauraa pikku-prinsessa ;) Taitaa tuo emotionaalisuus ja korkokengät sotkea naisten ajatukset kokonaan.

    Kiitos pikku-prinsessa-nimityksestä. Olen kuitenkin pitkä-prinsessa, jos joku haluaa prinsessaksi mainita. Kerroin siitä, miten itse tunnen omaan pituuteeni nähden miehen pituuden merkityksen. Naisen ja miehen keskinäisestä pituuserostahan tässä aloittajan jutussa oli kysymys. En ole se korkokenkäinen, vaan katso nimimerkki, jos ne kengät erityisesti vaivasi.
    Jatkoja!

    Äänestä

  • Kurjenkello kirjoitti:

    Kiitos pikku-prinsessa-nimityksestä. Olen kuitenkin pitkä-prinsessa, jos joku haluaa prinsessaksi mainita. Kerroin siitä, miten itse tunnen omaan pituuteeni nähden miehen pituuden merkityksen. Naisen ja miehen keskinäisestä pituuserostahan tässä aloittajan jutussa oli kysymys. En ole se korkokenkäinen, vaan katso nimimerkki, jos ne kengät erityisesti vaivasi.
    Jatkoja!

    pituuserot :=)
    mitä ne on toinen tykkää pitkistä toinen ei :=)
    ja mun ei ole koskaan tarwinnut katsoa naista ylöspäin :=)
    järkytynkö jos niin käy :=)

    Äänestä

Mies jos yli 190 cm on kauhee vaikeus saada sille vaatteita.
Kulkee kesät talvet polvihousuissa ja samoissa kengissä
kun ei se jalkakaan ole siro 42.
Kun mies edes jokusen sentin pidempi
jotta voi naisellisesti kulkee niissä korkkareissa.
Pääkopan sisältö sanelee , ei se pituus;D

Äänestä

Naiset eivät ymmärrä kuinka paljon heiltä menee ohi se kun heittää riman pikkaisen liian korkealle. Jos nainen on joku 160cm pitkä ja treffi ilmoituksessa vaatii kumppanin pituuden alkavan 180 sentillä, niin se on täyttä typeryyttä. Alarajaksi voi laittaa vaikka oman pituutensa, ei siinä kohtaa mitään sopimusta allekirjoiteta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iippo.. kirjoitti:

Mistä johtuu että monet lyhyet naiset vaativat mieheltä jopa 20cm enemmän pituutta, kuin mitä on heillä itsellään? Haetaanko tässä 'itselle' lisäpituutta, vai onko itseään huomattavasti pidempää hakevalla vain tarve näyttää ulospäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu