How to dismantle an atomic bomb on kasattu U2n vanhasta matskusta, U2 siis tavallaan plagioi itseään. Siinähän ei mitään väärää sinänsä ole jos artisti haluaa tehdä uutta musaa kopsaamalla itseään, mutta mitä fanit sanovat? Tästä U2n itsensä plagioimisesta oli kattavasti juttua yhdel sivulla sillon ku Atomic bomb ilmesty, en muista enää millä.
Kummasti fanit on ollu hiljaa siitä että esim. Vertigo-raidalle U2 otti 80-luvun tuotannostaan riffejä? Onko totuus liian kipeä teille? Koko levy on täynnä suoraa "plagiointia" U2n aiemmasta tuotannosta.
90-luvulla U2 oli jotain muuta, tekivät uutta musaa. Nykyään kierrättävät U2-kliseitä ja jopa "plagioivat" itseään. Huhhuh.
Uus U2 täyttä paskaa
12
1752
Vastaukset
- 90-luvulla U2 oli jotain
90-luvulla U2 oli jotain muuta...ei pidä paikkansa.
80-luvun alussa u2 teki uutta musaa, mutta 1984 oli jo enoa ja enoa on tämä uusikin albumi.
bono toisinaan vertaa u2sta beatlesiin ja tää uusi levy on bonon mielestä valkoinen tupla.
eppu normaalilla oli valkoinen kupla.
No eipä tarvii paljoo arvailla mikä levy on u2, kersantti pippuri (achtung baby).
itseä häiritsee u2n sosialidemokratia eniten ja itseensä tyytyväisyys. vaikuttaa siltä u2 ja bono paskat välittää sun tapasista tyypeistä ja ne tekee mitä osaa, eli ihan paskaa musaa.
kieltämättä u2 on mennyt alaspäin achtung babyn jälkeen...joo- pöööööööööööööö
Mitä sä taas siellä mumiset? :D Pop on paljon parempi ku nää uudet, monia hienoja sävyjä alusta loppuun. Ite en sano että Pop on bändin paras mutta TOP3ssa itsestäänselvyys.
- tai 2. paskin
pöööööööööööööö kirjoitti:
Mitä sä taas siellä mumiset? :D Pop on paljon parempi ku nää uudet, monia hienoja sävyjä alusta loppuun. Ite en sano että Pop on bändin paras mutta TOP3ssa itsestäänselvyys.
2. pasin levy siltä idiootti bändiltä, kuuntelit säkin klassista, etkä tollasta lapsellista purkka poppia ... XD
- pöööööööööö
tai 2. paskin kirjoitti:
2. pasin levy siltä idiootti bändiltä, kuuntelit säkin klassista, etkä tollasta lapsellista purkka poppia ... XD
Vaikka ymmärrän kyllä ettet sä sitä tajua ku jäit jonon ulkopuolelle sillo ku aivoja jaettiin! XD
- pöööööööööööööööööö
Ennen 2000-lukua asiat näytti paljo paremmalta. Bändi teki mitä lystäs ja haistatti kriitikoille pitkät.
- Totuuden torvi
Kaikki on paskaa. U2 on paskaa. Suomi24 on paskaa. Tekin ootte paskaa.
Nyt kun sain alkusoiton pois niin mielestäni tällä kaverilla oli asiaa kun sanoi, että kriittikkojen mielistely on vienyt hommat ales. AB oli rohkea, Zooropa oli rohkea, Pop oli rohkea ja siitä lähtien onkin ollut pelkkää best of me-matskua.
Uusimmat 3 levyä ovat olleet ihan pelkkää rallatusta, 3 kelvollista biisiä/levy on aika heikkoa. Kaikilla tuntuu olevan eri mielipide mitkä ne 3 biisiä on mutta luku tuntuu säilyvän samana.
Ja kriitikot hurraa. Eivät hurranneet silloin kun jäätä murrettiin ennen 2000-lukua.
Noin. Mäkin oon paskaa. - kuunnelkaa mozarttia
Totuuden torvi kirjoitti:
Kaikki on paskaa. U2 on paskaa. Suomi24 on paskaa. Tekin ootte paskaa.
Nyt kun sain alkusoiton pois niin mielestäni tällä kaverilla oli asiaa kun sanoi, että kriittikkojen mielistely on vienyt hommat ales. AB oli rohkea, Zooropa oli rohkea, Pop oli rohkea ja siitä lähtien onkin ollut pelkkää best of me-matskua.
Uusimmat 3 levyä ovat olleet ihan pelkkää rallatusta, 3 kelvollista biisiä/levy on aika heikkoa. Kaikilla tuntuu olevan eri mielipide mitkä ne 3 biisiä on mutta luku tuntuu säilyvän samana.
Ja kriitikot hurraa. Eivät hurranneet silloin kun jäätä murrettiin ennen 2000-lukua.
Noin. Mäkin oon paskaa.http://www.youtube.com/watch?v=xCdTHiwnG3M
http://www.youtube.com/watch?v=Fcly8-RGhgw
tää ei oo paskaa, vaan jumalaisen kevyttä poikamaista kesä musaa.
u2lla ei oo kun 3 ekaa omaa levyä. POp illa ei oo yhtään biisiä eikä zooropalla, eikä niitä kuulla konsertissa.
- et,tarttis
olla yläpäässä jotain et voi ottaa vastaan jalompaa musiikkia... :)
aivan mahtavaa!!- allikki
Että parhaat biisinsä U2 teki ennen 90-lukua, eli silloin, kun TE ette olleet vielä syntyneetkään. Kieltämättä tämä 2000-luvun U2 ei ole uponnut muhunkaan, sillä se on sen verran erikoista musiikkia, mutta The Rattle And Hum- konsertti vaan oli jotain niin mahtavaa, ettei U2 pysty ikinä tarjoamaan mitään samankaltaista faneilleen. Kesällä menen Berliiniin katastamaan uusimman kiertueen.
- Mopoeki
Helavatan huonoo jeejeetä soittaa tämä orkka. Kitaristi vaihtelee kitaraa alvariinsa, tokko nuo pysyy vireessä ja vahvistin sillä ainakin on rikki kun särisee ja omituisesti vouvaa koko ajan.
Nuorena miehenä kuuntelin Shadowsia ja kyllä siinä pelit oli kunnossa ja soitto makiata. - L.M
Coldplay on parempi.
- U2fani
Parhaat levyt ovat achtung baby how to dismantle an atomic bomb ja joshua tree
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1076156Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370