w124

miten ihmeessä saa vaihdettua 250 5-pyttyisen dieselin 3 taaimmaista hehkutulppaa?? Ei mahdu mikään väliin...hermot meni ja kädet kipeytyi!
4776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

älä ole niin helvetin tyhmä

Äänestä

pienellä hylsysarjalla(varttituuma,6,35mm)jatkot ja nivel,jos ei tulppaan sopivaa hylsyä juuri ole käsillä,voi tehdäkkin isontajan puolen tuuman satsin hylsyyn,pienen satsin 9 tai 10 mm hylsystä hiotaan pinnalta neliskanttiseksi,jotta menee puolen tuuman satsin,hylsyn sisään,olikohan 12 mm hylsy sopiva hehkuun,taisipa olla

Äänestä
  • 200 D käytin imusarjan poissa, en tiä miten siinä

    Äänestä

  • makej kirjoitti:

    200 D käytin imusarjan poissa, en tiä miten siinä

    Kyllä pienen hylsysarjan jatkoilla ja nivelellä sai ,ei kylläkään hankalinta(1),jota ei tarvinnutkaan vaihtaa.Sehän se selvin kun ottaa imusarjan pois,sitten tilaa

    Jos uuden tulpan alku vaikeuksia ,voisi laittaa putken pätkällä(muovi,kumi) jolla saa alulle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hehkutulpat kirjoitti:

miten ihmeessä saa vaihdettua 250 5-pyttyisen dieselin 3 taaimmaista hehkutulppaa?? Ei mahdu mikään väliin...hermot meni ja kädet kipeytyi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu