Muutto ja varastointi

tarvitsisi edullisen muuttofirman jolla myös varastointi koska en ole vielä löytänyt asuntoa..
keski-suomesta eteläsuomeen.
ei isoja huonekaluja sohvia eikä pesukoneita..
mistä löytyisi???
3533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

löysinkin hyvän kuljetuksen tavaroille!!!

kauheat hintaerot 700-1200e ja varastointi 100-200kuukausi.

sain auton ja kuskin alle 300euroa ja varaston vantaalta 20euroa kuukausi joten EI kannata maksaa itseensä kipeäksi heti ekalle firmalle.

Äänestä

Muistuttaisin että ehkä kannattaa myös miettiä millainen on ko. yrityksen julkikuva ja auton koko. Jos autot on ulos päin jo "kierrätysmateriaalia" tai kuski näyttää veneen alta nousseelta... niin ehkä joku on ja varmasti pielessä.

Tai onko auto 45 m3 kuorma-auto vai 11 m3 pikkupaku hinnoissa on varmasti eroa!

80 m2 kämppää on vaikea saada sopimaan pakuun :)

Äänestä

Mahtaakohan Tampereen seudulla olla varastoa, missä voi väliaikaisesti varastoida huonekaluja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttofirmaa etsin kirjoitti:

tarvitsisi edullisen muuttofirman jolla myös varastointi koska en ole vielä löytänyt asuntoa..
keski-suomesta eteläsuomeen.
ei isoja huonekaluja sohvia eikä pesukoneita..
mistä löytyisi???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu