Ex suhde oinaan kanssa,nopea tempoista ja itsekästä elämää sen mitä kesti(8v).
Uusi tuleva ehkä kaksonen.
Oinaan kanssa helppo ja helppo ero(onko koskaan)ilmoitus vaan tuli että pitäisiköhän meidän erota...no minkäs siinä teet kun toinen jo päättänyt kuukausia aikaisemmin.
Kun nyt tuntuisi että nämä skoopit pitää aikas paikkaansa,niin mielipiteitä.
M kaksonen ja N myös onkohan ihan tuomittu liitto.
M kaksonen ja oinas tai kaksonen
3
314
Vastaukset
- Mutua vain
Ainakin toisen kaksosen pitäisi sitten olla sellainen enemmän jalat maassa oleva yksilö, joka huolehtii asioiden loppuunsaattamisesta.Molemmathan saavat kyllä runsaasti uusia ideoita.
Olen seurustellut itse vastaavassa suhteessa ja koin omalla tavallaan tuo toinen oli tavallaan "liian helposti arvattavissa". Kaksonenhan kaipaa usein jonkinlaista -joskus vaan ihan pinnallistakin- aivovoimistelua. Samassa merkissä syntyneet kaksoset voivat tavallaan kyllästyä, jos sellaista "haastetta" ei ole.
Auttaisi varmaan,jos ainakin toisella olisi nouseva ja kuumerkki jossain "maadoittavissa" merkeissä. - Mutua vain
Ainakin toisen kaksosen pitäisi sitten olla sellainen enemmän jalat maassa oleva yksilö, joka huolehtii asioiden loppuunsaattamisesta.Molemmathan saavat kyllä runsaasti uusia ideoita.
Olen seurustellut itse vastaavassa suhteessa ja koin omalla tavallaan tuo toinen oli tavallaan "liian helposti arvattavissa". Kaksonenhan kaipaa usein jonkinlaista -joskus vaan ihan pinnallistakin- aivovoimistelua. Samassa merkissä syntyneet kaksoset voivat tavallaan kyllästyä, jos sellaista "haastetta" ei ole.
Auttaisi varmaan,jos ainakin toisella olisi nouseva- ja kuumerkki jossain enemmän "maadoittavissa" merkissä.
Mietin vain sitä, että kaksonen hakee useimmiten toisesta alitajuisesti sitä tasapainoitusta. Sinun tulee miettiä kohdallasi tuntuuko rakkaasi tasoittavalle ihmiselle.Keskusteluyhteyden on oltava hyvä. Muu vaihtoehto on mahdottomuus.
Enemmän kuin tuijotusta merkkeihin, sinun pitää tunnustella ja kuulostella itseäsi.
Koska olet ehkä kaksosena jonkinverran kirjallinen, voisit listata muutamia asioita
ihan paperille.Vaikkapa näitä ja muita vastaavia:
Kumpi teistä on jämäkkä päätöksentekijä?
Kumpi vie aloittamansa varmemmin päätökseen toteuttaen ideat käytännön tasolla?
Kumpi kyllästyy nopeammin asioihin?
Kumman on helpompi tehdä valintoja?
Saatteko toisiltanne fyysisessä mielessä tarvitsemaanne huolenpitoa?
Itse koen etsiväni sitä toista, täydentävää puoliskoani.Sellaista, joilla ei olisi juuri niitä samoja heikkouksia, mitä itselläni jo on. Mutta tuohan on näitä elämän valintakysymyksiä. Riippuu siis siitä, mitä itse kokee tarvitsevansa.Yhtä paljon myös siitä, miten kypsiä ja hioutuneita nämä ihmiset itse ovat.
Kaikillahan meillä on ne omat hyvät ja huonot ominaisuutemme. On mietittävä,
kestääkö mahdollisesti nähdä omia huonoja puoliaan siinä toisessa kaksosessa.
Mitkä ovat yhteiset vahvuutenne? Yritä kartoittaa tilannettanne kirjoittamalla asioita. Ainakin itse olen kokenut sen selkeyttävän ajatuksiani. - mutua vain
Vähän olen kehno tämän koneen kanssa. Tuli osin tuplana...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014154- 2433328
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus12491En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792255Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851933Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391599- 1371246
- 481208
- 151198
- 991121