Uroskoiran koiven nosto pissaamisessa =)

Moi !! =)
Mullois sellast asiaa; että muistatteko minkä ikäisenä teidän UROSKOIRA alkoi nostamaan koipea pissatessaan ? =)
Meillä on 7kk vanha kultainennoutaja-uros.
Ulos tulee kyllä pissa, mutta koipi ei nouse...


t. 11w poika

5

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nouhätä

      Älä huoli, vielä se jalka nousee Meillä uroksilla n. 6-9kk iässä nousi ensimmäisen kerran.
      Ensin sitä harjoitellaan, meinataan kaatua ja nostetaan väärän puolen jalkaa....hauskan näköistä.

    • katariina 81

      Meillä on parin viikon päästä vuoden ikäinen kultsu uros ja hän aloitti vasta noin 1,5 kuukautta sitten nostelemaan jalkaa. Tosin se on aluksi aika hankalaa :) Nyt jalka nousee jo aika useasti, mutta pissi ei aina tule sellaiseen paikkaan jossa herra jaksaisi vaivautua jalan nostoon. Kyllä se sieltä tulee !

      • Noora1965

        Meidän koira aloitti jalan nostamisen vasta 1 vuoden ja 5 kuukauden iässä.


    • Mipen

      Meillä nosti vasta reilun vuoden iässä. Ja nyt melkein 3v eikä läheskään joka kerta nosta jalkaa, silloin vain kun on joku tolppa tai puu mihin kusee :) Muuten pissii ku tytöt.

    • piippolanvaari8918

      Meidän vuoden ikäinen harjoittelee. Jos on oikein pitkä pissi, se kyykistyy oikein alas, mutta lyhyemmät se suihkauttaa jalka korkealla. Olisikohan tuo aloittanut puolivuotiaana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2115
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      332
      1303
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1235
    4. 157
      1158
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      961
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      889
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      838
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      24
      814
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      789
    Aihe