Eli ajattelimme miehen kanssa ostaa esikoiselle vaunut ja kaukalo uutena (menee sitten myös myöhemmin tuleville lapsille) Onko kellään jo tietoa missä on edullisin vauvatarvike kauppa Tampereella tai lähikunnissa?
Treen halvin vauvatarvikekauppa?
vaunut/kaukalo hakusessa
6350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hinnat riippuu aivan siitä mitä laatua ostaa. Vaunuissa haarukka on 200,- - 1000,- €. Kaukaloissa sama. Huonoa saa halvalla ja turvallisesta pitää maksaa.
Tämä liikkeestä riippumatta. Kierrä ne kaikki Tampereen neljä liikettä ja vertaile.
Niissä tuotteissa ei hinnat ole kuin jauhelihassa tarjouksissa.
...ja tarjouksetkin tietysti vaikuttavat asiaan. Kun me pari vuotta sitten kiertelimme lastentarvikeliikkeet Tampereella läpi, oli samanmerkkisissä ja mallisissa (myös sama vuosi ja kuosi) vaunuissa iso ero halvimman ja kalleimman välillä. Niin että todellakin kannattaa tsekata kaikki kaupat läpi, kun ei niitä montaa ole. Tiettyjä merkkejä ei tietenkään saa kuin tietyistä kaupoista, mutta osaa merkeistä saa lähes joka kaupasta.
Ainoat merkit mitä saa kahdesta kaupasta ovat Emmaljunga ja Brio., Muuten merkit ovat erilaiset kaikissa liikkeissä. Joten suurinta osaa merkeistä ei saa l"ähes joka kaupasta". Tästä ei nyt tietenkään ole apua kysyjälle. Joitain isoja merkkejä ei saa koko kaupungista.
Hinta antaa suuntaa muttei todellakaan tarkoita että se kallein olisi se turvallisin.. Missään asiassa.
niin katso että vaunuissa on kuulalaakerit ja vähintään se 2v takuu, alle 400e tuskin saat pitkäaikaisia vaunuja. sama kaukalon kanssa, kysy liikkeessä käyttöikää, esim gracossa on ollu 3 vuotta kun muissa on viittä vuotta.
Ostettiin ekalle Hobbyhallista edulliset yhdistelmävaunut muutama vuosi sitten,olivat ratasiänkin meillä ja olleet nyt kahdella siskoni lapsella ja mikään ei ole mennyt rikki :)