Kysymykseni ei varmaan ole oikealla sivulla, mutta en löytänyt muuta. Mutta kysyisin, että minkälainen on Lundia-hyllykön hyllykannatin tai tappi? En löydä kuvaa mistään.
Pitäisi koota tuttavalle hyllykkö ja huushollissa on tappeja vaikka millä mitalla. (Tuttava tällä hetkellä ulkomailla)
Lundia hyllystäk
4
724
Vastaukset
- ebbe
se on semmonen L-kirjaimen muotoinen mitoltaan 3cm*1cm pitkä rautatappi!
- vastaa
Kiitos. No sellaisia ei kyllä huushollista löytynyt. Eli pitää lähteä ostamaan niitä.
- mitkä sopii!
vastaa kirjoitti:
Kiitos. No sellaisia ei kyllä huushollista löytynyt. Eli pitää lähteä ostamaan niitä.
Ei se nyt niin nokonnuukaa ole.
- 876876
Se L-kirjaimen muotoinen tappi on mallia 'aika vanha'. (Mutta käy edelleen)
Nykyään ne on siistimpiä. Sen L:n pikkusakaran tilalla on nyt pyöreä 'hattu' ja koko materiaali on kirkasta metallia, poikkileikkaus ympyrä, halkaisija sellainen, että mahtuu 5 mm reikään.
Huono kuva löytyy Lundian nettisivuilla olevista hyllyjen asennusohjeista.
Ja sillä on merkitystä, onko kyseessä umpitikaspääty vai välitikas. Umpinaisessa tukinastojen pitää olla lyhyemmät, koska reikä ei ole yhtä syvä kuin välitikkaassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838