Maybach

Enpä ole vielä nähnyt liikenteessä ainuttakaan Maybachia. Suomeen on tuotu ymmärtääkseni 5-6 autoa. Oletan, että ainakin Sammon omistajalla olisi.
Onko kenelläkään tietoa?
61130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

M-B SLR McLaren ja Maybach sekaisin? SLR:ää on Suomeen TILATTU (ei siis vielä tuotu) 5-6 autoa, mutta tietääkseni Maybachia ei ole TUOTU kuin yksi. Meni jonnekin Keski-Suomeen.

Äänestä
  • Maybach löytyy Sievistä ja Kempeleestä..

    Äänestä

  • Ensimmäinen Suomeen tuotu meni Sieviin Pohjanmaalle, ja toinen Kempeleeseen Oulun kupeeseen. Jälkimmäisestä on minullakin näköhavaintoja, ja näyttää paremmalta kuin kuvissa.

    Äänestä

  • Jeps kirjoitti:

    Ensimmäinen Suomeen tuotu meni Sieviin Pohjanmaalle, ja toinen Kempeleeseen Oulun kupeeseen. Jälkimmäisestä on minullakin näköhavaintoja, ja näyttää paremmalta kuin kuvissa.

    Ruma se on silti mun mielestä... Mutta eipä tartte ostaa, ku eioo rahakaan. :)

    Äänestä

  • ..Kempeleestä Oulusta Polar Elektron omistajalta, Seppo Säynäjäkankaalta.

    Äänestä

  • tepi kirjoitti:

    ..Kempeleestä Oulusta Polar Elektron omistajalta, Seppo Säynäjäkankaalta.

    hieno auto

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko tietoa kirjoitti:

Enpä ole vielä nähnyt liikenteessä ainuttakaan Maybachia. Suomeen on tuotu ymmärtääkseni 5-6 autoa. Oletan, että ainakin Sammon omistajalla olisi.
Onko kenelläkään tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu