Tämä ei oikein kuulu tälle palstalle, mutta mitä ensitreffeille pitäisi naiselle viedä? Kukat ja suklaa taitaa olla aikansa eläneitä, joten olisiko ideoita jostain muusta?
mitä viedä?
Neuvoja
81358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...itsesi ja rutkasti hyvää mieltä..! ;) Se on kaikista paras, mutta itse ainakin ilahdun aina kun mies tuo minulle kukkia! Ei se minusta niin aikansa elänyttä ole, minä osaan ainakin arvostaa sitä! ...suklaata en ehkä itse ainakaan tahtoisi saada...:)
Moi niin sää halusit tietää mitä antaa oisiko koruja tai jotain kukkakimppukin vaikka sää sanoit et se on aikansa elänyt mut silti se tekee vaikutuksen mut en tiiä mut ole hyvä ja lahjatkin on kivoja jotain kissan poikii tai jotain mut ole hyvä nyt sit =) onnee
Kissanpoikia?!...Kuka alkaa kantamaan ensitreffeille kissanpoikia?...Olix toi joku läppä?
Romantiikka ei ole aikansa elänyttä..........vie kukkia, antaa sinusta romanttisen kuvan.
ihan huomata että romanttisia miehiäkin on vielä:) kukat eivät ole aikansa eläneitä, joten niitä suosittelen. teet varmasti vaikutuksen. onnea.
no esim kukkakimppu tai lahja tai joku koru vaikka sormus tai itte tehty käsi työ ilahduttaa
Joskus kauan sitten toimi aivan loistavasti kun vein sellaisen tomaatin (semmosessa ruukussa)eka treffeille;).Siinä oli kukkakin.Siitä sai hyvän keskustelun avauksen ja kymmenen vuotta sitä keskustelua sitten jatkettiin:).Nyt puhaltaa uudet tuulet ja täytyypä siis kokeilla niitä kukkia.Sitä vaan on niihn USKOMATON tunne kun on taas ihastunut. Ei tiedä miten päin sitä oikein olis. Nukuttuakin tulee todella vähän.
Kukat ja suklaa eivät ole aikansa eläneitä! Niitä saa nykyään todella harvoin, ja itse ainakin olisin todella otettu jos mies toisi mulle kukkia tai suklaata. Jos nainen on viinien ystävä, vie pullo viiniä. Jos nainen on innokas lukemaan, osta kirja (tosin selvitä ensin hieman millaisista kirjoista pitää). Olen saanut myös cd-levyn, kun mies tiesi mun lempparimusiikin.
Kerran yksi mies toi yhden Chupa Chups-tikkarin, ja se oli mielestäni todella suloista!
Tyylikäs kaulahuivi voisi olla yksi vinkki... mitähän vielä? Älä vie pehmolelua!
Tässä joitakin vinkkejä, toivottavasti ensitreffit sujuu hyvin!