Osaisko joku neuvoa kainuun alueelta, myös Sukeva otetaan huomioon, sopivaa paikkaa järjestää vkl-tapahtumaa noin sadalle hengelle? Joutenlampi on tiedossa, mutta se ei välttämättä tähän tarkoitukseen sopiva ole ja todennäköisesti se on täynnä riparilaisia siihen aikaan.. Sotkamon lomakylät ja alueet olen käynyt läpi ja niistä aion kysyä, mutta en ole varma käykö nekään. Tarkoitus on siis järjestää 2010 kesäviikonloppuna yhdistysihmisten kokoontuminen. KVG on kyllä ahkerasti ollut käytössä, mutta eipä sekään tiedä kaikkea ja joillain paikoilla ei ole nettisivuja ollenkaan.
Paikalla voisi olla mökkejä ja mahdollisuus majoittua asuntovaunulla tai sitten voisi olla joku Joutenlammen tapainen tai joku kurssikeskus.
Paikalla voisi olla mökkejä ja mahdollisuus majoittua asuntovaunulla tai sitten voisi olla joku Joutenlammen tapainen tai joku kurssikeskus.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi hitsi, tietäisin just yhden tosi hyvän paikan mutta täällä ei saa keskustella tuotteista eikä palveluista. Löytyy kun lähdetään Kajaanista Sotkamoon päin eikä käännytä Vuokattiin vaan ajetaan suoraan...hui, paljastin jo liikaa! Poistoon!
Se ämmällä alkavat ei oikein ole sellainen mitä haen, jos tarkoitat sitä kutostien varrella olevaa.
Eipä sitte.
kokeilepa ristijärvenpirttiä.siellä onjärvetkin ihan rannassa.
lentiirasta lentiiran lomakylää.siellä on mökkejä ja asuntovaunu paikkoja.