Kaksi asianajajaa

Juttuni paisuu kuin pullataikina. Ajattelin palkata väliaikaisesti toisen asianajajan osaa asioista käsittelemään. Onko se mahdollista tai onko siihen esteitä.
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskin se lopputulos kuitenkaan siitä sen kummosemmaksi tulee.

Äänestä

Tietysti saa. Hienoa, kun et käytä yhteiskunnan verovaroja lakimiehiin, kun niiden tuntipalkat ovat 100-300 euroa/tunti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juttu paisuu kirjoitti:

Juttuni paisuu kuin pullataikina. Ajattelin palkata väliaikaisesti toisen asianajajan osaa asioista käsittelemään. Onko se mahdollista tai onko siihen esteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu