täällä on ollut käpinää pösön tojon tiimoilta = onko joku omistanut / kuullut semmoisesta ihmeestä kuin toimiva pösö ja jos niin kannattaa ottaa yhteyttä akeen: toimiva pösö on varmasti niin harvinainen että se kannattaa tutkia
Perskeles
äänestys
9242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
toimiva 307 SW lasikattoinen farkku vm -05.
Eipähän tuossa mitään vikaa vielä toistaiseksi ole ollut. On tosin ajettu vasta 140 tkm. On lisäks ihan kivan avaran tuntuinen ja ihan mukava ajaakin.
Itelläni on kyllä kaukoidän ihme, luotettavuuden perikuva, eikä siinäkään ole mitään vikaa ollut.
jos ei ollut vikoja. Onko kaikki sähkölaitteet toimineet?
Just vaihdoin siihen eteen ja taakse yhdet polttimot, kun olivat olleet jo jonkin aikaa pimeinä. Ei se muija muuta kun ajaa sillä. Ei pahemmin osaa ite huoltaa.
menossa, ensimmäisellä ajettiin 495 tkm, toisella liki tasan 300 tkm ja nykyisessä on mittarissa vasta 158 tkm. Kaikki on ostettu käytettynä ja kaikki ovat toimineet erinomaisesti. Seuraavakin auto on Pösö.
Yksikään noista ei ole toiminut moitteettomasti saatika erinomaisesti. Sen tietää kuka tahansa. Ja se luku esim.49500km ei voi ilmoittaa 495tkm. NE OVAT KAKSI ERI ASIAA.
olevan uskomaton ääliö. Tuolla -91 mallisella 1.6 litraisella 405 farkulla oli ajettu 495.000 km kun vaihdoin ja se toimi erinomaisesti.
eihän pösön todellista ajomäärää voi tietää. Mun ja parin muun ystävän pösöt keksi alkaa pyörittämään kilometrimittaria sadan metrin välein. Yhdellä tutulla 220tkm ajettu pösö näytti eräänä aamuna että onkin yli 600tkm ajettu. ja minun pösöön tuli 300tkm vuodessa. On se pösö vaan uskomattoman heikko esitys
kaverin pösöstä matkamittari nollaantu jossain 300tkm kieppeillä = tehtaan mielestä varmaan laskettu maksimi kesto
Kaverisi taitaa olla aika tarmokas ja taitava huoltamaan autoaan?
Kyllä ne on juu tarkalleen 300tkm laskenut pösön tehtaalla tuon käyttöiän, ja siinäkin on 150tkm ilmaa.