Punttikselle!

Elikkäs olisiko Pieksänmäellä ketään kehonrakennuksesta kiinnostuneita 16-20 vuotiaita miehiä? Saa toki olla naisiakin ;)
Mutta olisi hauska saada joku punttis kaveri...

Vastailkaa kaikki joita kiinnostaa!
4838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kivalta kuulostaisi :D mites muuten, onko tuo punttiksella käynti miten kallista? olen suunnitellut jo monesti meneväni, mutta en ole onnistunut.. kukaan ei edes innostu lähtemään mukaan, koska kaverini tuntuvat olevan liian laiskoja.

Äänestä
  • samoin poliisitalossa

    Äänestä

  • ilmaista kirjoitti:

    samoin poliisitalossa

    Siis saako poliisitalon ja veturivarikon punttikselle mennä ihan kuka vaan? Ja vielä ilmaiseksi? Sepä hieno juttu, ettei tästä lähtien tarvitse maksaa kaupungin eikä yksityisen salilla käynnistä!

    Äänestä

  • old_profile_47745 kirjoitti:

    Siis saako poliisitalon ja veturivarikon punttikselle mennä ihan kuka vaan? Ja vielä ilmaiseksi? Sepä hieno juttu, ettei tästä lähtien tarvitse maksaa kaupungin eikä yksityisen salilla käynnistä!

    minun käsitys on, että ko. salit eivät ole yleisessä käytössä, vaan on oltava työsuhde tai perheessä joku töissä, jotta saa käydä... Mäellä pääsalit ovat kunnonkeskus, uimahallin uusi kuntosali, sekä nobody ja vanha lukio. Lisäksi vielä kontiopuistossa liikuntahallin sali. Fitness-touhuun ja laitteilla treenatessa kunnonkeskus ja uh ovat omiaan, sopii hyvin aloittelevalle, uh halvempi vaihtoehto. Tekeminen suht turvallista ja helppoa kun laitteita on runsaasti ja liikeradat näin vakiot. Nobody, wanha lukio ja konttari ovat sitten enemmänkin vapailla painoilla treenaamiseen sopivia. Nobodylla käy treenaamassa enemmän isoja kavereita ja salilta löytyy painoja ja laitteita moneen lähtöön. Lukio on vähän pienempi paikka ja laitteet ja painot ovat uimahallin vanhat, meno suht rentoa ja jeesiä kyllä tarvittaessa saa mukavasti. Konttari on myös vanha sali ja laitteet sen mukaiset. Treenaamassa käy käyttäjiä laidasta laitaan. Kaikki pakollinen kyllä löytyy. Kolistelusalit kaikki ovat huomattavasti edullisempia, varsinkin opiskelijalle. Konttari aukiolleessaan taitaa olla jopa ilmainen. Treeni-intoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reenaaja92p kirjoitti:

Elikkäs olisiko Pieksänmäellä ketään kehonrakennuksesta kiinnostuneita 16-20 vuotiaita miehiä? Saa toki olla naisiakin ;)
Mutta olisi hauska saada joku punttis kaveri...

Vastailkaa kaikki joita kiinnostaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu