Molemmat aikuisia. Toisella useita suhteita aikaisemmin. Toisella ei juuri mitään. Voiko näiden kahden välille kehittyä hyvää suhdetta? Toinen ei pysty/halua sanoa ei, tai jostain syystä ruokkii edellistä suhdetta jatkuvasti. Tälle uudelle suhteelle vakuutellaan käsi sydämmellä, ettei ole mitään yhteistä enää vanhan suhteen kanssa. Kuitenkin pidetään yhteyttä. Nyt ei järki enää riitä eikä hyvä tahtokaan.
Mitä sanoa lohdutukseksi tälle uudelle suhteelle? Neuvonko laittamaan suhteen poikki? Tätä on jatkunut jo vuoden päivät.
Vielä kerran
arki
2
758
Vastaukset
- mitä siitä
sanot suoraan, nii päästät molemmat tuskasta. Parempi nii kuin olla paskassa suhteessa, jossa toinen ei ole täysillä mukana.
- se edellinen
Kaveri sanoo jatkuvasti että älä heitä pyyhettä kehään vielä, tämä ei jatku ikuisesti, odota, tulen vielä sun luo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M587215Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1223939Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463856Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn532661Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592265Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362102KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492032Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21872Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj361670- 801362