kaksi vesimiestä..riidat?

Jos mies ja nainen on kummatkin vesimiehiä niin tuleeko enemmän riitoja?Me ollaan kummatkin vesimiehiä ja meillä on aina hirveet riidat.
ollaan samanlaisia vissiin liikaakin?Ei anneta periksi missään asioissa.jossain ehkä mutta yleensä oman pään mukaan mennään..
5802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen vesimiesnainen ja ollut viisi kertaa suhteessa vesimiesmiehien kanssa, kerran avo-,avioliitossa...ym. Vesimiehet eivät kerta kaikkiaan tule pitemmän päällen keskenään toimeen...Aluksi ei yleensä riidellä, mutta kun riidat alkavat ne jatkuvat...Vesimiehet eivät tosiaankaan anna periksi, kaivelevat vanhoja asioita, varsinkin vesimiesmiehet eivät osaa tehdä kompromisseja,eivätkä yleensä edes kuuntele mitä sanotaan...vaan ottavat asioista sanomisenkin nalkutuksena...Ja eivät ole johdonmukaisia, eivätkä kykene perustelemaan omia näkökantojaan , saati muuttamaan niitä...Katkeraa , kyllä....;)

Äänestä
  • en usko usko horoskooppeihin ,mutta tyttöystävä niistä aina jauhaa, joten eksyin tänne....mutta
    me ollaan kummatkin vesimiehiä ja toi kirjotus on kyllä niin totta kun vain voi olla.
    kyllä mä itseni tuosta voisin tunnistaa

    Äänestä

  • Joooo.......aikamoisia "jahkaajiahan" me ollaan.....valitettavasti.:)

    Saattaapi sitten karjistya, jos yhden sijasta onkin kaksi jahkaamassa.....itse en ole (ehka onneksi) seurustellut Vesimiehen kanssa. Kylla me muuten ymmarretaan hyvin toisiamme - siis Vesimiehet sosiaalisissa tilanteissa, kunhan tilanne pysyy positiivisena.....

    Äänestä

..nyt ootte väärillä vesillä! kaks veskaria on niin sukkela ja sujuva pari!! meillä on poikaystäväni kanssa ollut aina sopivasti ja sujuvia riitoja, eikä turhaa dramatiiikkaa:)
..hyviä ystävä on kans veskareita vaikka kuinka!! ..ja veljeni kanssa ollaan kuin majakka ja perävaunu, tullaan niin hyvin toimeen:) synnytty samana päivänä, kolmen vuoden erolla.

Äänestä

Oon 2 kertaa tapaillu veskari miehiä. He olivat veljeksiä. Tapailin heitä eri aikaan... Tulin todella hyvin toimeen kummankin kanssa. Varsinkin huumorintajut sopi yhteen. Ja ajattelimme asioista samalla tavalla. Syy miksi en koskaan jatkanut kummankaan kanssa on se että seurustelin nykyiseni kanssa. Halusin vain tutustua veskari mieheen. Jos en seurustelisi niin varmasti haluaisin olla jomman kumman kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisa kirjoitti:

Jos mies ja nainen on kummatkin vesimiehiä niin tuleeko enemmän riitoja?Me ollaan kummatkin vesimiehiä ja meillä on aina hirveet riidat.
ollaan samanlaisia vissiin liikaakin?Ei anneta periksi missään asioissa.jossain ehkä mutta yleensä oman pään mukaan mennään..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu