Sielunkumppani

Olet mun sielunkumppani mies, tiedän kyllä sen..tunnen kyllä samoin mutta en halua häiritä sinua(teitä?) enempää joten en itse ota sinuun sen takia enää yhteyttä.

Tiedät miten tavoitat minut jos siltä joskus tuntuu..olet aina tervetullut luokseni, tai jos haluat keskustella mistä tahansa, älä epäröi ottaa yhteyttä.

t. SE joka lupasi tänne sulle kirjoittaa ;)
91587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

luoksesi joten en usko että olisin nytkään

Äänestä
  • miksi...

    Äänestä

  • mikä?. kirjoitti:

    miksi...

    olisi tarkoitettu minulle, mutta haaveita vain..

    Äänestä

  • tämä ap viesti kirjoitti:

    olisi tarkoitettu minulle, mutta haaveita vain..

    kirjoittaa, itse kaipailen myös yhtä miestä, jonka koin sielunkumppanikseni, vain loppu meni pieleen; en luvannut tänne kirjoitella ja mies tuskin täältä osaisi minua etsiä...mutta sehän, että hän mua etsisi on myös pelkkä haave...

    Äänestä

sielunkumppanini. Minulla ei ole enää ketään joka olisi meidän yhdessäolon esteenä. Lähesty minua rohkeasti ja luottavasti. Et tule pettymään. Minä tunnen sinua kohtaan voimakasta yhteenkuuluvaisuutta. Ei anneta sen tuhoutua. T:Sielunkumppanisi jonka löysit.

Äänestä
  • Niin miksi ihmeessä et itse ota häneen yhteyttä? Siis jos se, että olit varattu oli se este teidän välillä? En tajua oikein tällaista? Jollette kulje samassa ystäväpiirissä niin kuinka voit edes kuvitella, että tietää suhteesi päättyneen? Saahan sitä haaveilla vaikka mitä, mutta kyllä joskus pitäisi tajuta itse, että on se toiminnan paikka itsellä...

    Äänestä

  • sielunkumppanini, en aio enää kysellä perääsi vaan jään odottamaan henkilökohtaista viestiä sinulta:) muussa tapauksessa jäät vain haavekseni ja kauniiksi muistoksi menneisyydestä:(:(

    Äänestä

huora, joka ymmärtää pysyä kaukana, niin kauan ku mies lopettaa ensin vanhan suhteensa! Mistä teitä sikiää? Seuraavan kerran kun menee kaks vuotta ni miehellä on joku toinen sielunkumppani.. Nykyään tostakin on tullut ärayttävä oikku tosta sielunkumppanuudesta. Mä sanon sulle, että onhan se kiva luulla olevansa sielunkumppani, kun näkee esim miestä vain pikkuhetkiä "salaa" mut mitä sit kun saat tuntee sen röyhtäilevän sohvaperunan arjessa missä on lapset, pyykit laskut jne... Joko alkaa hahmottua sielunkumppani. Ja se ei ole mitään puhelinkeskusteluja kahden aikaan yöllä, siitä sä et tiedä sielunkumppanuudesta vielä mitään!

Äänestä
  • mutta mulle sielunkumppanuus on jotakin ihan erilaista, ei se tarkoita salaisia tapaamisia eikä yöllisiä puhelinkeskusteluja, näinkin tietysti voi käydä, mutta sitten mennään jo salarakkaan puolelle, jos toinen tai molemmat on tahoillaan varattuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mun oot kirjoitti:

Olet mun sielunkumppani mies, tiedän kyllä sen..tunnen kyllä samoin mutta en halua häiritä sinua(teitä?) enempää joten en itse ota sinuun sen takia enää yhteyttä.

Tiedät miten tavoitat minut jos siltä joskus tuntuu..olet aina tervetullut luokseni, tai jos haluat keskustella mistä tahansa, älä epäröi ottaa yhteyttä.

t. SE joka lupasi tänne sulle kirjoittaa ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu