luin

muistaako kukaan osiota ja ajattelin, muistaako kukaan sitä poikaa joka oli Saleenin mannekiinina joskus 60-lopulla tai 70-alussa. Mistä hänet voisi tavoittaa tai saada tietoja mitä hänelle tapahtui myöhemmin.
tuuli.
6592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tuuli vai turkka?

Äänestä
  • emme ymmärrä viestiäsi?

    Äänestä

pyöritti jotain Harjavallan Kangaspukimoa siihen aikaan. Voisiko olla kyse siittä ajasta? Typy.

Äänestä

saleenilla töissä, jos olen samassa pojassa!

Äänestä

se olis jukka tai juhani tai jotain j:llä alkavaa?

Äänestä
  • Kuoli vuonna 80.
    Muistaakseni sokeritautiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuota, kirjoitti:

muistaako kukaan osiota ja ajattelin, muistaako kukaan sitä poikaa joka oli Saleenin mannekiinina joskus 60-lopulla tai 70-alussa. Mistä hänet voisi tavoittaa tai saada tietoja mitä hänelle tapahtui myöhemmin.
tuuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu