kokemuksia lentoyhtiöstä kellään? miten lento meni? Onko kone pienikin? Lähtö on kohta edessä, siksi mietin.
Kiitos jo etukäteen.
-ruut-
lentsikalla puolaan
6
475
Vastaukset
- ruut 2222
gdanskiin menossa. Unohtui se vielä laittaa. ja turustahan tuo lento lähtee.
- juuri käynyt
Kone on normaali Airbus. Kyllä siellä tilaa on ja palvelu pelaa. Huomaa, että Turusta lähdetään terminaali 2:sta, johon ei ole bussiyhteyttä. Terminaali 1:stä on jonkin verran käveltävää, ellet tule omalla autolla tai taksilla.
- ruut2222
juuri käynyt kirjoitti:
Kone on normaali Airbus. Kyllä siellä tilaa on ja palvelu pelaa. Huomaa, että Turusta lähdetään terminaali 2:sta, johon ei ole bussiyhteyttä. Terminaali 1:stä on jonkin verran käveltävää, ellet tule omalla autolla tai taksilla.
olen menossa. Mihin auton siellä sitten voi jättää ja pitääkö ajaa suoraan sinne terminaali 2 vai pitääkö piipahtaa myös siellä terminaali 1:ssä?
Onko siellä maksullinen parkki autoille? Jos niin mitä se maksaapi? - *** *** ***
ruut2222 kirjoitti:
olen menossa. Mihin auton siellä sitten voi jättää ja pitääkö ajaa suoraan sinne terminaali 2 vai pitääkö piipahtaa myös siellä terminaali 1:ssä?
Onko siellä maksullinen parkki autoille? Jos niin mitä se maksaapi?Kakkosterminaalin edessä on ihan tavallinen lentoparkki (ja on siis ihan oven edessä). Hintaa en muista, mutta löytynee Turun lentoaseman sivuilta.
Terminaali on karu ja pelkistetty, mutta tehokas. Wizzairin kone ainakin meillä oli uudenoloinen Airbus 320. Palvelu oli ok - tosin lento kesti meillä mennen tullen noin tunnin, joten ei siinä ajassa paljon ehtinyt.
Meillä oli tosi kiva Puolan matka, suosittelen muillekin! - juuri käynyt
ruut2222 kirjoitti:
olen menossa. Mihin auton siellä sitten voi jättää ja pitääkö ajaa suoraan sinne terminaali 2 vai pitääkö piipahtaa myös siellä terminaali 1:ssä?
Onko siellä maksullinen parkki autoille? Jos niin mitä se maksaapi?Seuraa Terminaali 2 viitoitusta. Sinne mennään eri reittiä kuin ykköselle. Ohjeet ja hinnat löytyy täältä:
http://www.finavia.fi/lentoasema_turku - Polskaja
juuri käynyt kirjoitti:
Seuraa Terminaali 2 viitoitusta. Sinne mennään eri reittiä kuin ykköselle. Ohjeet ja hinnat löytyy täältä:
http://www.finavia.fi/lentoasema_turkuMaanantaina tultiin koneella Gdanskiin. Ollaan siis paikanpäällä mutta Sopotissa kylläkin. On tää hieno ja edullinen paikka. Ei voi kun suositella. Tietty makuasioista ei voi kiistellä...
Tänään vietettiin Gdanskissa koko päivä. Junalla Sopotista köröteltiin. Tervetuloa tänne vaan. Meillä aikaa vielä onneksi juhannukseen saakka:) Jos kysyttävää täältä paikanpäältä voin parhaan kykyni mukaan yrittää vastailla. Czesc!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343514- 113078
- 1382739
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032625Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742605- 411418
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61268Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961135Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501043Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6870