Juhannuksen aukioloajat??? Entä tapahtumia?

Matkustaja

Onko tietoa miten on kaupat/tavaratalot auki Tukholmassa juhannuksena pe 19.6.-su 21.6?

Pääseekö nähtävyyksiin esim. eläintarhaan, huvipuitoon, taidenäyttelyyn jne.??

Entä onko Tukholmassa tai lähi ympäristössä mitää mihin voisi mennä juhannuksen viettoon perjantaina tai lauantaina? Jotain puistokonserttia tai festaria???

4

4933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmaista

      Tukholmassa löytyy täältä www.gratisistockholm.nu sivustolta löytyy jonkin verran mitä voi juhannuksen aikana tehdä. Puistoja ym.

      Tavaratalot ovat auki juhannusaattona , juhannuspäivänäkin 11-17

      Gröna Lund ja Skansen ovat varmastikin auki myös juhannuksena, varmista heidän kotisivuilta..

      Hauskaa Juhannusta, Tukholmassa erittäin rauhallista juhannuksena.

    • lehdestä

      On myös olemassa nettilehti Metro josta voi lukea ilmoituksia, voithan katsella sieltä juhannusviikolla ennen lähtöä mitä kaikkea mukavaa Tukholma tarjoaa.
      www.metro.se ja sitten valitset stockholm ja lataat lehden pdf:nä.

    • Roobert

      Siis oikea City ei edes hiljene juhannuksenakaan tosin kuin tämä meidän oma Helsinki-town pakollisine huonokeli maalle-pakenijoineen?

    • Du gamla

      Menkää Skanssenille perjantaina viettään juhannusta. Siellä on salko ja perinteiset juhannusjuhlat, alkavat kai kello yhden korvilla, en ole varma. Kallista eli ottakaa evästä ja viiniä sillä siellä voi istua picknickillä omien eväiden kanssa. Alkoholikauppa on suljettu perjantaista sunnuntaihin siis laivalta juomia. Kaupat ovat yleensä auki myös suurina pyhinä. Ei muuta kuin Skanssenille tosin on luvassa kylmää..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      122
      10981
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      132
      4292
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      117
      4052
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      445
      3924
    5. 61
      3576
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2806
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2406
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2019
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1602
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      9
      1445
    Aihe