Onko tietoa miten on kaupat/tavaratalot auki Tukholmassa juhannuksena pe 19.6.-su 21.6?
Pääseekö nähtävyyksiin esim. eläintarhaan, huvipuitoon, taidenäyttelyyn jne.??
Entä onko Tukholmassa tai lähi ympäristössä mitää mihin voisi mennä juhannuksen viettoon perjantaina tai lauantaina? Jotain puistokonserttia tai festaria???
Juhannuksen aukioloajat??? Entä tapahtumia?
4
5260
Vastaukset 4
- ilmaista
Tukholmassa löytyy täältä www.gratisistockholm.nu sivustolta löytyy jonkin verran mitä voi juhannuksen aikana tehdä. Puistoja ym.
Tavaratalot ovat auki juhannusaattona , juhannuspäivänäkin 11-17
Gröna Lund ja Skansen ovat varmastikin auki myös juhannuksena, varmista heidän kotisivuilta..
Hauskaa Juhannusta, Tukholmassa erittäin rauhallista juhannuksena. - lehdestä
On myös olemassa nettilehti Metro josta voi lukea ilmoituksia, voithan katsella sieltä juhannusviikolla ennen lähtöä mitä kaikkea mukavaa Tukholma tarjoaa.
www.metro.se ja sitten valitset stockholm ja lataat lehden pdf:nä. - Roobert
Siis oikea City ei edes hiljene juhannuksenakaan tosin kuin tämä meidän oma Helsinki-town pakollisine huonokeli maalle-pakenijoineen?
- Du gamla
Menkää Skanssenille perjantaina viettään juhannusta. Siellä on salko ja perinteiset juhannusjuhlat, alkavat kai kello yhden korvilla, en ole varma. Kallista eli ottakaa evästä ja viiniä sillä siellä voi istua picknickillä omien eväiden kanssa. Alkoholikauppa on suljettu perjantaista sunnuntaihin siis laivalta juomia. Kaupat ovat yleensä auki myös suurina pyhinä. Ei muuta kuin Skanssenille tosin on luvassa kylmää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2361449Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va2711028Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan93781Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan68772Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48713- 109609
Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34574Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27573Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 40481
- 31471
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain76446Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺47441- 77412
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8407- 30403
- 27400
Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33390Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21381