Venetsialaisrauha meni. Nyt rokataan ja roskataan meren rannalla. Näin päätti kaupunki.
Elban, Morsiussaaren ja
Halkokarin
8414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Päinvastoin,,on onni että sinne elbaan saadaan elämää ja nuorta iloa.Se yksi mökki siinä elban tien varessa voitaisiin laittaa pakkosakon uhalla siivoamaan tonttinsa.On kuin kaatopaikka.
Ikävää, että koet mainitsemiesi paikkojen venetsialaisrauhan menneen. Näkisin kuitenkin, että venetsialaiset ovat JUHLA, ja mitkä juhlat ne sellaiset on, joissa vain hipihiljaa hipeksitään? En usko, että juhlijat tulevat sinun pihamaallesi, kesässä myös riittää rauhallisia iltoja sinullekin viettää RAUHALLISIA juhlia. Suvaitsevaisuutta.
Desibelit kaakkoon.145.
Jaettiin pariin kohteeseen. Mutta on totta että roskien määrä on valtaisia. Venetsialaisten jälkeen keskustaan ei ole voinut mennä koiran kanssa, tai polkupyörän. Keskusta on täynnä lasinsiruja. Tuleva suvi tulee näyttämään kuinka roskaiseksi merenranta tulee juhlijoista.
Tarvitseeko siitä nyt noin isoa ongelmaa tehdä, jos kahtena iltana vuodessa on siellä juhlat? Älä ole noin negatiivinen, niin elämä tuntuu paljon mukavammalta. Ajattele vaikka niitä 363 päivää, jolloin saat olla aivan rauhassa. Kyllä ne roskatkin sieltä kerätään aivan varmasti.
Elämääsi ei kuulu hauskanpito siis?
Olen samaa mieltä muutaman muun kanssa että venetsialaiset on aikamoinen roskittamisjuhla. Paikkojen särkemistä ja porttikongeihin kusemista. Viinaa voi juoda niinkin ettei hajoita paikkoja ja räyhää pulloja katuun sirpaleiksi. Se että kritisoi joidenkin ihmisten typerää kännikäyttäytymistä on vain fiksua käytöstä. Hienoa, ei muutakuin lisää kritiikkiä typeristä käytöksistä. Minä aion mennä venetsialaisissa rantaan rokkaamaan ja ryyppäämään mutta ei se tarkoita sitä että minun täytyy hajoittaa paikkoja.
Voi vain todeta, että seuraavaksi samanlaiset ihmiset ruikuttaa kun eihän tänne kukaan tule kun ei mitään järjestetä. Tulisi muistaa vain se että näitä kaikkien toiveita täyttämiä tapahtumia ei ole olemassakaan.
Terv. alueen lähellä asuva joka toivottaa kaikille Venetsialaisiin tai Mustakarille tai Elbaan menevile PITÄKÄÄ HAUSKAA JA SILTI VOIN OLLA PIHALLA JA KEsTÄÄ SEN M 44V ( vain muutama hassu päivä /365/vuosi)