Lisä eläkkeen lasku Haminalaisille

Haminan Demarien lahja kaupunkilaisille, maksakaa satamajohtajan lisäeläkkeen lasku. Vaalivalvojaisissa tuskin pohdittiin, olisiko nämä satamahallituksen muurosten möhläilyt vaikkuttaneet vaalitappioon. Mitä ilmeisemmin Demareilta on luottamus karannut näiden sataman hölmöilyjen ansiosta.
kävikö pojille jotenkin päähän,ja unohtui se pieni ihminen äänestyskopissa. Taisi olla sadonkorjuun aika demareilla tässä maassa.
2243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lipposen hallitus leikkasi ed. laman jälkeen eläkkeitä.
Vihreiden Sinnemäki sanoi," eläkeläisiltä voi ottaa nillä on jo kaikkea niiltä joutaa"

Nyt tämä tunteeton ihminen menee sitten hallitukseen!

Äänestä

aiheuttivat pienen mutta ikävän yllätyksen? Eikö Haminan Satama oy:n hallituksessa ollut muiden puolueiden edustajia lainkaan???

Mukavahan se on vain yhtä syyttää. Kaikki koulukiusaajatkin sen tietävät. Turvallisempaa irviä yhtä ryhmää kuin myöntää itselleen, että jokaisen puolueen riveissä on ollut pelkästään osaamattomia ja taitamattomia edustajia!

Helppohan tuo reilun 400 000 te:n lasku on kuitata. Vastahan saimme terveyskeskuksen yöpäivystyksen lopettamisesta n 200 000 e:n säästöt! Enää tarvitaan vain reilut 200 000 e ja sillä kaikki on taas hyvin;))

Näin jälkiviisaana on helppoa nähdä kaupunginpäättäjien onnistuneen vain yhdessä asiassa. Kuntaliitokseen myönnetyt valtionavut saatiin tuhlattua todella nopeasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lirkutusta Lipposelta kirjoitti:

Haminan Demarien lahja kaupunkilaisille, maksakaa satamajohtajan lisäeläkkeen lasku. Vaalivalvojaisissa tuskin pohdittiin, olisiko nämä satamahallituksen muurosten möhläilyt vaikkuttaneet vaalitappioon. Mitä ilmeisemmin Demareilta on luottamus karannut näiden sataman hölmöilyjen ansiosta.
kävikö pojille jotenkin päähän,ja unohtui se pieni ihminen äänestyskopissa. Taisi olla sadonkorjuun aika demareilla tässä maassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu