Olisi suht kiirus saada viisurit alhaalta pois, sais ihan repimällä kun on tullu läpi ja suoraan. Julkiselta puolelta sais tarkistusajan SYYS-LOKAKUULLE (!) josta taas varmaan seuraavat puoli vuotta ennen kuin saa pois.
Taitaa leuat tippua sitä ennen.
Onko Kokkolassa millaiset yksityisen puolen hammaslääkäripalvelut? Millaista hintaluokitusta viisureiden poistoa koskien, onko kokemuksia?
Ei netistä löytyny tietoa paikoista.
Taitaa leuat tippua sitä ennen.
Onko Kokkolassa millaiset yksityisen puolen hammaslääkäripalvelut? Millaista hintaluokitusta viisureiden poistoa koskien, onko kokemuksia?
Ei netistä löytyny tietoa paikoista.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kokko-dentiin ja ervastille vai mikä se nyt oli.. siellä makso mulla yhden yläviisurin poisto kai jotai 60ekee en tarkkaan muista kun se oli vuosi sitte..
mutta se on ainaskin ok paikka.
Ittelläni on ollu suhteellisen paha hammaslääkäripelko ja kun lopulta päätin että pakko hoitaa särkevät ja muutama pahasti haljennut hammas kuntoon päätin kokeilla KokkoDenttiä.
Palvelu hyvää, mukava paikka ja asiantunevaa sekä osaavaa porukkaa.
Kunnallisia hammaslääkäreitä en voi suositella vaikka sielläkin varmasti osaavia henkilöitä voi olla, mutta itse en saanut aikasemmin sieltä muuta kuin hammaslääkäri-fobian ja surkeasti tehtyjä hoitoja jotka joutui korjaamaan yksityisellä.
kehun Anttia!Koivuhaassa.ennen kävin tos paremman ihmisluokan hammashoito-oloissa mut ne ei tunnu ottavan asiakasta välttämättä kivuitta!Antti kun laittaa puudutuksen et välttämättä tunne ku pienen pistoksen...paras hammaslääkäri mitä kohalleni on osunut.ja kohta 40vuotta alkaa olla ikää
täysin samaa mieltä, 25 vuotta saman hammaslääkärin asiakkaana ja aina olen saanut erittäin hyvää palvelua ja hoito on ensiluokkaista! Harmi vain että jonottamaan joutuu yleiselle puolelle aika pitkään.
Ei tarvitse enään pelätä hammasläkäriin menoa!