Mitä lahjaksi tyttöystävälle?

tiedoton985

Voisiko joku antaa vinkkejä mitä ostan tyttöystävälle lahjaksi?
Kiitos

5

1771

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • susa*

      Mielellään jotain persoonallista. Jotain sellaista mistä tyttöystäväsi huomaa että todella tunnet hänet. Itse en ainakaan haluaisi mitään lahjakortteja! Myös hajuvedet ja korut ovat jotenkin persoonattomia, sellaisia joita on helppo ostaa kenelle tahansa. Kerran sain poikaystävältäni lahjaksi todella kalliit alusvaatteet, moni olisi varmaan tästä lahjasta tykännyt, mutta itse en välittänyt, koska ne eivät olleet yhtään minun tyyliset ja ajattelin vain että eipä se miekkonen mua kovin hyvin tunne!!

    • kaikki muu

      on keinotekoista mitä jo on tarpeeksi.

    • Peter Gunn

      Yks herkkupeppu kerran sanoi että paras tapa saada kukkia on niin että ne on lähetetty. Ei siis että ukko tulee puskan kans.

      Netistäkin pystyy kukkia lähettää helpost esim. datafloralta tai lähetäkukkia.fi.
      Voi kirjottaa kortin ja jo samana päivänä kukkavälitys vie kukat kotiovelle!

    • osta sitä

      hei! osta kukka kimppu mielellään keltaisia ja punaisia ruusuja ja hajuvesi pullo niillä sinä teet vaikutuksen tyttöystävääsi usko minua esim i naomi campbell hajuvedet tai tresor taikka celine dion ne on parhaita joista naiset tykkää

    • ovat kuin pojatkin, persoja paketeille. Eli olin aikanaan seukatessa tooosi onnellinen, jos sain mennä syömään jonnekin poikakaverin kanssa ja taskusta tuli pikkuinen paketti. Ja kortti on oikeinkin tärkeä. Säästin ainakin 20 vuotta niitä kortteja, joissa oli joku hauska huumorikuva ja hölmö riimi.

      Oli niiiin ihanaa. Useimmiten köyhällä pojalla oli varaa vain halpoihin hopeakorviksiin tai rannekoruun, mutta minun silmissäni ne olivat maailman hienoimmat, koska ajattelin hänen valinneen ne juuri minua ajatellen. Ovat edelleen muistoina, vaikka sittemmin sainkin ihan laadukkaampiakin koruja.

      Eli romantiikkaa ja paketti. Sillä näytät, että olet tyyppi, joka muistaa naistaan aina jatkossakin varojen mukaan. Isommasta palkasta sitten hienompaa, mutta näytät, että tämmöinen minä olen, haluan antaa sinulle aina kauniita ja lahjoja, jos olet minun tyttöni. Ja tuntuu sinustakin mukavalta, kun tyttö ripustaa korvikset ja ne ovat sinun ostamasi.

      Omat poikani ovat jatkaneet näköjään perinnettä, ja tyttökaverit ovat saaneet koruja kaulaan milloin nahkahihnassa milloin mitenkin. Kysy neuvoa tytön kavereilta ja sano pudjetti, niin osaavat auttaa sopivan helyn hankinnassa. Ajatus on tärkein ja se, että tyttöä on ajateltu eikä hinta.

      Esim. p://www.kiseleffintalo.fi/ basaarista saa aikas kivoja uniikkeja käsin tehtyjä lasi-, hopea- ja muita koruja (hintahaarukalla 14-30 euroa) ja erittäin kivoja käsin tehtyjä kortteja (jotain 2-7 euroa). Ovat aiheuttaneet ihastusta kun ovat yksilöllisiä. Annoin sellaisia rippi- , -YO ym. lahjoiksi tuntemilleni kavereiden tytöille ja kaikki pitivät niistä. Olen nähnyt että he käyttävät niitä myöhemminkin.

      Varmasti nuori tyttö ilahtuu kukista, mutta silloin ne tosiaan pitää toimittaa kotiin, jossa sitten on maljakko valmiina. Ja poika itse viemään kukat ja kortti pitää sitten olla ihan vimpan päälle romanttinen ja ihastusta tulvillaan. Ja ruusuja tietenkin rakkauden punaisina :))) Jos haluaa olla ihan imelä, voi kortin mukaan laittaa tulosteen kukkien kielestä ja laatia sellaisen kimpun, jossa on sitten sanomaa mukana. (http://www.floristi.net/kukkienkieli.html)

      On se ihanaa olla nuori ja ihastunut/rakastunut! Tsemppiä, kyllä se ajatus sieltä kirkastuu ja saat antaa jotakin kivaa tytöllesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      706
    Aihe