Majapaikkasuosituksia Ubudilla

Karro

Onko suosituksia majapaikoista Ubudilla?

Itse olen toistaiseksi katsellut majoituksia vain AsiaRoom.com saitilta, mutta olisi kiva kuulla paikalla käyneiden suosituksia. Entä mitä muita saitteja on, joista kannattaa tsekata majoituksia?

Koska Ubud ei ole rantakohde, olen määrittänyt uima-altaan kivaksi bonukseksi. :)

2

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun edellinen hävisi?

      Tosiaan kirjoitin jo äsken Ubudista, liekö tulossa kahteen kertaan lopulta...Joka tapauksesssa voit katsella HotelTravel.com Indonesia Bali.

      Ensimmäisen majoituksen otimme jo Suomesta netin kautta, (Puri Deva Bharata Village hot Legian) sen jälkeen joko käymällä paikan päällä tai useimmiten läppärillä katsottiin ja kyseltiin, saatiin vastaus.

      Olimme Ubudissa viikon; Sri Bungalows Monkey Forrest Street, maksoi aamiaisella yhteensä 2.800.000rp

      Kaunis paratiisi, uima-allas, siistiä ja ilmastointi sekä tuuletin sängyn päällä. Nettipaikka samassa paikassa aikamaksulla ja muutaman metrin päässä BabyFace-kahvila, jossa ilmainen nettiyhteys läppäriimme, kunhan söi tai joi jotain. Auki vain klo.23.00 sikäläistä aikaa, jolloin Suomessa vasta työstä palaavia, kun mesen kautta pidimme yhteyttä. Sähköposti ym. oli käytössämme yhteyden pitoon. Tekstiviestit eivät tulleet kalliiksi.

      Varasimme läppärillä seuraavat kohteemme, olimme viiden viikon matkallamme useissa eri kohteissa Balilla.

    • Trippiadvaisori

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2352
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2323
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      37
      1373
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1319
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      1008
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe