Nerolla

Polttamani leffat eivät enää näy dvd soittimissani. ennen ne näkyivät ihan normaalisti. Olen kokeillut polttaa tiedostona, dvd:nä ja superdvd:nä. Nero burning romilla ja visionilla.
Missä mahtaa olla vikaa?

5

427

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehkä vois

      paas kokeileen jossain toisessa soittimessa toimiiko levyt

      • Niin kuin aloitusviestissäni sanoin "soittimissani". Eli olen kokeillut 3:ssa eri soittimessa.


    • yjkdhvmdtku

      Sama levy, joka aiemmin toimi, ei toimi enää? Levyllä on siis sama sisältö eli ei ole uudelleen poltettu rw-levy?

      Levy on vaurioitunut, joko ulkoisen syyn tai itsetuhoutumisen takia.

      Kokeile Nero DiscSpeed:in Benchmarkilla, pystyykö tietokoneen asema lukemaan levyn virheettömästi ja asiallisella nopeudella.

      • Toimii tietokoneessa. Formatoin levyn ( maxell dvd-rw), poltin saman elokuvan uudelleen, eikä se edelleenkään näy soittimessa. Elokuva on muutettu jo aikaisemmin Divx muotoon.


      • Horus76 kirjoitti:

        Toimii tietokoneessa. Formatoin levyn ( maxell dvd-rw), poltin saman elokuvan uudelleen, eikä se edelleenkään näy soittimessa. Elokuva on muutettu jo aikaisemmin Divx muotoon.

        Kerro nyt ihan perusasiat. Missä formaatissa ja miten poltit sen elokuvan? Se, että joku toimii tietokoneella ei mitenkään tarkoita, että sen pitäisi toimia jollain soittimella. Niin ja mikä soitin on kyseessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1049
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      186
      732
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      675
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      200
      661
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      160
      635
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      100
      605
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      36
      519
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      40
      517
    9. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      498
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      34
      442
    Aihe