DNA on surkea

entDNAkäyttäjä

DNA hävitti palvelimelta pari viikkoa sitten kotivivuni, eikä ole saanut palautettua niitä lukuisista valituksista huolimatta. Kaiken huipuksi ne hukkasivat tänään sähköpositilini. Tulee eteen firman vaihto.

4

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voe sinnuu

      raukkaa.
      Ottoo ossaa :-(

      • entDNAkäyttäjä

        Taidat olla osa tota amatöörisakkia


    • entinen-asiakas

      Ei ole mulla kotisivut hävinnyt, kun en heidän palvelimellaan niitä pitänyt mutta muuten kuulosta aika tutulta dna häslingiltä. Itse kyllästyin firmaan, kun muutaman kuukauden ajan koetin saada vahvistusta postiserverin liikenteen läpimenosta.

      Olivat mulle myyneet ja laskuttaneet kiinteestä ip:stä jo vuosia mutta, kun tarkoitus oli ruveta testaamaan linjassa myös sähköpostipalvelinta en saanut mitään teknistä henkilöä puhelimen päähän, käymään läpi linjan tekniset puitteet. En halunnut ruveta vaan säätämään vaan halusin vahvistuksen, että tarvittavat portit on auki ja pysyy auki. No, lopetin sopparin, kun palvelupyyntö rupes kiertämään kehää helpparissa eikä kukaan ymmärtänyt mistä puhuin eikä suostuneet yhdistämään tekniselle hemmolla, joka asiaa ymmärtäisi. Kuulemman pitäs soittaa palvelunumeroon.. miksi pitäs maksaa extraa palvelusopparin olemassaolon varmistaseksi. Näin Dna:lla eikä tuo sähläys ollut ainoa vuosien mittaan.

      Mulla oli alunperin heiltä yritysliittymä mutta vaihdoin sen vanhanaikaisena heidän kuluttajaliittymäänsä, kun sitä suosittelivat pikkupalvelinta varten. Myöhemmin tuli selostusta ettei heillä saa pitää palvelinta kuluttaliittymässä vaikka olivat kiinteestä laskuttaneet jo vuoden ja olihan tuo toiminnassa vaan tuki ei ollut juuri tuohon edelliseen vedoten. Aika sähläritouhua..

    • paremmin..

      mulla oli aikoinaan päijät-hämeen puhelimen liittymä jossa kotisivutila. vissiin jotain kolme vuotta sitten vaihdoin palveluntarjoajaa muuton takia, mutta siellä on kotisivut edelleen tallella. vaikka se dna:ta nykyään onkin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe