Luin jostakin, että Tex Willerin julkaisu(Suomessa) lopetetaan numeroon 16/09, ei kai tuo huhu pidä paikkaansa?
Vastaukset 2
- ........................
En minä ainakaan ole kuullutkaan moisesta.
En oikein usko, eiköhän kustannus olisi siitäkin ilmoittanut. - ...
Texistä on markkinoilla useampaakin eri tuoteryhmää:
http://www.egmontshop.fi/epages/egmont.axl/?ObjectPath=/Shops/egmont/Categories/TEXWILLERIT
Mitään mainintaa lopettamisesta ei näytä olevan.
Päinvastoin; retrolehdet, esim Tex ja Korkkarit ovat olleet jo jonkin aikaa uudessa buumissa kun niitä lapsena lukeneet nykyiset maksukykyiset aikuiset tahtovat lukea niitä uudestaan.
Jos Texit eivät kävisi kaupaksi niin ei sitä julkaistaisi näin monessa muodossa. Kuolevat tuoteryhmät yleensä hiipuvat ensin pikkuhiljaa ennenkuin sammuvat.
Tietysti sellainen on mahdollista että tuoteryhmää uudistetaan, että jotain noista tuotteista muutetaan jotenkin, poistetaan vanhana ja tehdään uusi tuote, tms. Egmont kustantaa Texiä koko Pohjolaan ja Suomi on vain yksi markkina-alue, muilla alueilla voi tulla painetta tuoteryhmän muokkaamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45717
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48630- 53608
- 78595
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 48546
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190541