interin ultraboyzien runoilija kirjoitti,että tps edustaa lola odusogaa ja mattia ja teppoa.jep ja ja kinnunen myös mainitsi,että ei voinut budjata stadissa,koska siellä on liikaa savolaisia...siksi "rakastaa" turkua.täytyy muistuttaa,että kinnunen on viettänyt 24 ensimmäistä vuottaan varkaudessa,koska on umpisavolainen...ja näköjään häpeää juuriaan ?! tepsi on meidän turkulaisten jengi !!!!
fc interin kasvot
uudenmaankatu 12
9651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jeeh tepsi on tepsi.interin kannattajat ovat katoavaa paskasakkia niinkuin vasemmistokin
haistakoon vitut messihuorat !
TPS on talousrikollisten, poroporvareiden ja glory huntereiden vässykkäjengi.
eihän inter edes ole mikään turkulainen joukkue.omistaja vaasasta ja kannattajat
jostain vitun landelta
Inter on kansainvälinen, tepsi sisäsiittoinen! Inter rokkaa, Tepsi humppaa.
håkans on lähtöisin vaasasta eli ei sen kansainvälisempää...ja kannattajat varissuon sossujonosta
interin ultraboyzien lääkehuuruiset silmät tapittavat tänään 3.7 iltapäivälehdissä otsakkeen " äiti liftasi vauvan kanssa " yhteydessä.kyseinen "äitihän" on ultraboyzien voimahahmoja
tepsin viulut maksa joku joensuulainen talosrikosepäilty?
Synnyin Joensuussa, jossa asuin 20-vuotiaaksi. Sen jälkeen asuin Jyväskylässä sekä vietin epämääräisiä aikoja Helsingissä, jossa puolet sukulaisistani asuu. Turussa olen asunut 23 vuotta, eli pitempään kuin muualla. Molemmat tyttäreni ovat paljasjalkaisia turkulaisia (syntyneet ja kasvaneet täällä).
Olen ylpeä joensuulaisista juuristani, Joensuu ei kuitenkaan ole Savoa, enkä koskaan ole asunut Varkaudessa.
Mukavaa, että elämänvaiheeni kiinnostavat! Pistetään kuitenkin faktat kohdalleen ;-)
Ystävällisin terveisin
Tapani Kinnunen, runoilija, Turku