Onko muille tullut? Tai onko joku jopa ollut niin kansalaistottelematon että on mennyt avaamaan tämän? Ei aihetta eikä lähettäjää- postia on tullut viime talvena tasaiseen tahtiin, ja nyt taas alkaa näemmä Suomi24:seen tulemaan. Olis kiinnostavaa tietää mitä sieltä löytyy...yksi vaihtoehto olisi että laitan vanhaan koneeseen vanhan Winkkari 98-kovalevyn ja annan tulla sinne, katsotaan sit mitä on syönyt... ;-)
Ei aihetta, ei lähettäjää s-postissa?
5
787
Vastaukset
- zxcvbnm
Sähköpostissa voi aiheena, lähettäjän nimenä ja vastaanottajan nimenä olla aivan mitä vain. Tai olla olematta.
- huh huh
tiäks mitä, ton kysymyksen lähettäjä on ehkä huomannutkin sen jo. Idiootti.
- Roskaa.
Se voi olla testi että onko sähköposti olemassa ja ei sisällä mitään viestiäkään. Tai sitten sisältää sitä samaa kuin missä taasen näkyy lähettäjä. Tekniikkasta jolla saa sen piilotettua en tiedä. Kiinnostais ottaa sekin selville. Jos sähköposti on sellainen että estää liitteet ja kuvat roskapostilta silloin voi niitä tutkia.
Niitä voi myös ilmiantaa spämmipolliisille. - Fucking spams
Mä oon ajatellu niin, että vaikka kuinka aidonoloinen viesti/lähettäjä nimi (yleensä spammit kyl huomaakin selvästi), niin en vaivaudu edes tarkistelemaan/availemaan viestejä, jos ei oo vaivauduttu kirjoittamaan infoavaa otsikkoa (pieni vaiva roskapostitulvan keskellä). Saati sitten tyhjät lähettäjät ja otsikot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 701062
- 48994
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51925
- 33707
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34597- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547
