Miehen haluttomuus

Helinä40

Miestä ei yksinkertaisesti satu haluttamaan. Ei seiso, jos seisokin saa aikaiseksi, ei ole luonnollinen vaan sinisillä pillereillä aikaansaatu ja nopsaan ohi. Olen tästä hiukan harmistunut tai aikalaillakin kun ei hae tähän ongelmaan apua tai muuta ratkaisua.

Alkuaikoina meillä oli sentään seksiä tosin silloinkin sitä oli tosi harvoin mutta useammin kuin nykyään. Seisoi ja nopeesti ohi, omat tarpeet tyydytti minun avullani. Kun rupesin huomauttamaan ett minäkin olen siinnä paikalla, omana itsenäni enkä vain olemassa häntä varten, kerrat rupesivat harvenemaan.

Nykyään kärsin tilanteesta kun itseä haluttais ja sattuu välistä alavattaan kun niin paljon panettais.

Ainoa vaihtoehto on minulla ollut itse tekemäni nautinto, paineiden helpotus. Ei siinnä sijaistoiminnot paljon auta. Lenkkeily, asian syrjään laittaminen.

Onko kellään toisella samanlaisia kokemuksia? Olis kiva tietää miten tämmöisessä tilanteessa olette menetelleet!?

Minulla on sauva mutta sen käyttö aika hankalaa kotona, jatkuvasti joku paikalla. Mies on muutenkin aika itsekäs.
Parta ajamatta viikkoja, rikkinäiset hampaat. Itse peseydyn usein, myös hampaani. Lenkkeilen ja ulkoilen pysyäkseni kunnossa. Tästä aiheesta vois kirjoittaa vaikka kuinka pitkästi
mutta eiköhän tämä ollut alkuun tässä. Sorry, mahd. kirjoitus
virheet, oli nopeesti kirjoitettava kun mies lähti kaupassa käymään eikä siellä kauaa viivy.

4

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • prinsessa38

      Meillä samanlaista. alkuvuosina tsemppasin kaikkeni ja keskityin uroon jonkinlaiseen erektioon. Toimi välistä ihan hyvinkin. Kun sitten olen esitellyt että minullakin on kroppa ja olisi kivempaa kun hänkin opettelisi esileikkejä on seksi loppunut- tahti on ehkä kerran kuussa nykyisin ja välillä monenkin kuukauden taukoja.
      Mieheni ei ole ikinä tehnyt mitään sponttaanisti minua seksuaalisesti miellyttääkseen.
      Yhteen aikaan tuli minua milloi sattuu puristelemaan rinnoista, esimerkiksi kun friteerasin munkkeja!!
      Kielsin ja sanoin että se oli alentavaa. ei tainnut mennä perille että tissistä heti puristelu ei ollut minusta ukavaa.
      Minä olen harrastanut vieraissa käyntiä. En ole osannut erota, minua pelottaa eron ajatus.
      ei se vieraissa käynti tuonut kuin pahan mielen ja taisin turhaan särkeä omani ja yhden ihanan miehen sydämen.
      Minusta minun miehelläni on läheisriippuvaisuus- ja identiteettiongelmia ja työstämättömiä traumoja ja hän ei ole lainkaan kiinnostunut hakemman apua.
      Minä eroan hänestä kunhan saan voimaa siihen.
      ei se itse yhdyntöjen puute siis minua kiusaa vaan läheisyyden puute.

    • tässä ja nyt

      >Minulla on samanlainen ongelma vaimoni kanssa,jos yritän niin aina hänen mielestään
      liian useasti.Hän haluais vain kerran kuukaudessa,jos sitäkään.Minusta tuntuu,että
      kai tässä olisi hankittava,salarakas.

      .Minulla Ja Helinällä samanlainen tilanne..

      • myös tuttua

        Meillä myös sama juttu. Miehelläni ei seiso ja lerpahtaa saman tien...
        En tiedä en meinaa olla ilman seksiä aina. Kai joillakin miehillä vielä sentään seisoo. Nyt kun ajattelen pidemmälle niin miehelläni ei vehje koskaan ole ollut mikään erityisen kova. Ei voi mitään


    • juttu!

      Te olette kaikki minun vinkkelistä katsottuna suht nuoria naisia. Neljäkymmentä ei ole paha ikä naiselle. Minkä ikäisiä teidän miehenne ovat? Yli viisikymppisiäkö? Kyllähän teidän ikäisiä naisia pitää rakastaa vielä kiihkeästi! Teillä on vääränlaiset miehet!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      14
      2069
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1425
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1399
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1245
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1192
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1017
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1016
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      991
    9. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      984
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      335
      973
    Aihe