Kantasataman pitkäkestoista vuokrasopimusta ei mieletäni tarvitse sanoa irti, antaa olla vaan.
Jos vuokralainen sanoo sen irti ennen aikojaan hyvä niin, ei tarvitsisi maksaa 4 miljoona, lisäksi vuokralainen purkaisi huonokuntoiset rakennukset veloituksetta itse.
Käsittääkseni kaupunki pyrkii pääsemään eroon ylimääräisestä kiinteistömassasta, tässä toimitaan nyt päinvastoin.
Tulevaisuuden visiot ovat eritäin synkät.
Puhutaan erittäin pitkästä taantumasta.
Taantuman jälkeinen nousukausi on tällä hetkellä hämärän peitossa ja iltarukouksien varassa.
Rakentamisen tahti on sama kun sodan aikana, ja taantuma on vasta alussa.
Kaupunki voi ihan hyvin odottaa vuokrasopimuksen päätymistä ja ottaa sitten vasta siivotun alueen ilmaiseksi hallintaansa.
Kiirettä ei nyt todellakaan ole.
Kouri eiku kuuri kaupat
3
190
Vastaukset
- varmaa tietoa
Kotka haluaa ostaa maat ja rakentaa sinne bordelleja jotta persutkin saisi joskus römpsää, edes maksua vastaan.
- se.
taitaa olla.
Jos Kotka suunnittelisi noinkin kannattava toimintaa, en vastustaisi.
Tosin vaatimattomampi riittäisi siihen toimintaan, 4 miljoonan investoinnilla saadaan jo lähes mistä tahansa toiminasta tappiolista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085279SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun494057SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343878Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813746SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673633Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers243586Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062410SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?322231Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan772157
