lasia laattaleikkurilla?

pystyyko lasia leikkaamaan laattaleikkurilla?
3218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole kokeillut, mutta uskoisin, ettei onnistu.

Osta ammattiliikkeestä lasiveitsi ja pyydä samalla opastus sen käyttöön.
Tarvitset myös samettipintaisen pöytätason.
Sitten onnistuu..

Äänestä

leikkaamaan koska muutamalla eurolla saa jo ihan kohtuu lasiveitsen.. sellaisen, joka kastetaan öljyyn ennen leikkuuta, ei siis sellaista, jossa on kiinteänä säiliö öljylle..

Itse olen kehystäjä ja leikkaan lasini halppisveitsellä.. alle ei tarvitse samettia, tiheä kuminen jarrumatto riittää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

pystyyko lasia leikkaamaan laattaleikkurilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu