Mikä toi luurankonaama on arvostelemaan Jenni Dahlmania.
Rumempaa ja vastenmielisimpää kuvatusta saa hakea.
HYI VITTU...
Rumempaa ja vastenmielisimpää kuvatusta saa hakea.
HYI VITTU...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Perseestä revitty.
Ukko on kyllä kauhee, mutta eipä tos missukas hirmusesti kehumistakaan ole. Kummankaan kans en lähtis mihkään, Jennin ulkoiluttaminen tulis kalliiksi ja Hytösen kans luultas nistiksi.
Miehellä on pienen kokonsa vuoksi Napoleon-kompleksi, siksi solvaa noita helpompia kohteita eli kaikenlaisia julkkiksia. Miehellä ei ole ammattitaitoa eikä arvostusta, jotta pääsisi ns. kunnon toimittajan töihin esim. sanomalehteen kirjoittamaan asiallista asioista.
Tuo kompleksi on saanut koomisia mittoja vuosien kuluessa esim. bodauspuolella. Aikanaan kirjoituksissaan kehuskeli aina mitoilla ja lihaksillaan, mutta se ei tosiasiaa muuttanut; lyhyttä mittaa. Nyt on mieskuntokin ilmeisesti pettänyt, koska kehuskelee nuoremmalla vaimollaan.
Millä sitten kehuskelee, kun nainen vaihtaa nuorempaan? Ehkä sitten "seestyy" ja löytää elämästä "uusia arvoja", kuten Vesa-Matti Loiri. Kun Loirin läskimaha kasvoi liian suureksi ja mies vanhaksi niin hänetkin nuori nainen jätti. Sitten Loiri erakoitui Inariin, mitä nyt Thaimaassa käy "rentoutumassa". Mutta Vesku on huippulahjakas monessa asiassa, jota ei Hytönen ole, mutta mainitsin vaan, koska hänen kaltaisiaan lahjattomat matkii!
Onkahan tälläinen rakkikoira vakio myös muissa maissa? Meinaan, että kuuluuko tavallaan asiaan olla yksi, tai IL tapauksessa kun lasketaan Lehtola mukaan, kaksi julkimoita työkseen haukkuvaa "toimittajaa". No Iltasanomilla ei taida olla vastaavaa.
Pieni ukko iso ego ,voisiko muuta vaatia.
Rumahan tuo itse on ei pitäisi ketään haukkua...
kirjoitti erittäin hyvän pakinan, jossa mainitsi kesä uutisista.
Viimeistään siinä kohtaa nauroin kun toivoi: Jorma Uotisen peruukin stormpi pyyhkäisevän kaivopuiston rannassa.
Ulko näkö on luojan luomaa, tavat niinkuin itse tahtoo. Mut arvostelijoilla ei oo kumpaakaa.
Ja sinä joka korjailet kirjoitus virheitä, tiedän tuon olevan kieliopillisesti väärin kirjoitettu.
Ei oo kummonen tää Jennikä, tosin ei myöskään Kimi(ttäjä),
mutta tuollanen oman muijan julkinen kehuminen ja muiden järjestelmällinen mollaaminen on kyllä aika säälittävää..
Ei Jenni Dahlman ole kyllä minunkaan naismakuani vastaava, mutta eipä ole hurraamista Hytösessä itsessäänkään.
Matti-Esko Hytösen pakinat ovat iltalehden parasta antia. Itse ainakin luen ne aina, hän osaa iskevästi osua aina oleelliseen, kun julkimoita "käsittelee".
Julkkikset "pelkäävät" Hytöstä, koska milloinkaan ei tiedä, koska M-E ottaa juuri "hänet" ruodittavakseen.
Matti-Eskon tyyli ja hänen puheensa omasta rakkaastaan on tarkoitettu meille tavallisille pulliaisille provosoinniksi ja minusta hän on kuitenkin persoonana juuri sellainen kuin pitääkin.
Suomessahan ei juurikaan löydy kansainvälisesti arvostettua kauneutta ja suomen missit ja mallit ovat poikkeuksia lukuunottamatta naapurintytön näköisiä pikkusieviä tyttöjä, johon mielestäni Räikkösen vaimokin kuuluu. Ja hyvä, että M-E ottaa kantaa kirjoituksissaan sairalloiseen laihuusihanteeseen.
Mahtavaa, että meiltä löytyy persoonallinen pakinoitsija , jonka kirjoituksia jaksaa lukea. Julkimot ovat "vapaata riistaa" kirjoitusten suhteen ja he sen tietävät,kun ovat valokeilaan astuneet!
koskaan mitään kivaa?
Ei nimittäin ole kirjoituksissa mitään positiivisuuden häivää, eikä pelkkää kitkeryyttä jaksa edes lukea.
Vois Iltalehtikin vaihtaa välillä kirjoittajaa, sillä tätä samaa on ollut vuositolkulla jo.