Ruohonleikkuri

Kuinka saa kierrokset laskemaan leikkurissa.Tuntuu,että kierrokset ovat aivan liian korkealla paikallaankin käydessä.
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on punainen auto, miten sen huolto tehdään?

Yleensä kaasuvivustoa kääntelemällä pihdeillä, niitä kiinnityskorvakkeita.

Tai säätöruuvia kääntämällä.

Vaikea sanoa, noilla tiedoilla.

Äänestä
  • Ihan kaasujousen klipsejä, missä jousi kiinni,kääntelemällä pihdeillä, jolloin jousen

    kiereys muuttuu. Siis sitä vivustoa, mikä on kaasuttimen yhteydessä.
    Kierroslukumittarilla mittaat kierroksen noin 3000, kun on säätö tehty ja käynti oikea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nopea käynti kirjoitti:

Kuinka saa kierrokset laskemaan leikkurissa.Tuntuu,että kierrokset ovat aivan liian korkealla paikallaankin käydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu