Onko teillä vyöhyketerapia auttanut vatsavaivoihin? Montako kertaa piti käydä?
vyöhyketerapia ja vatsavaivat
kannattaako?
3111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hyllyissä on jumppaohjeita, laulua ja leikkiä...nostetaan jalkoja massun päälle jnejne...samalla saatte hauskan vuorovaikutustuokion ja läheisyyttä!
ja ihan vauvahierontaa, ota niistä kanssa ohjeita...hyvää oloa...
Kannattaa kokeilla koska siitä ei oo mitään haittaa...meillä alko helpottamaan jo yhen kerran jälkeen:)
Me käytiin 5 kertaa ja auttoi aina pariksi päiväksi , sitten oli taas päivä tai kaksi huutoa kunnes tuli seuraava vyöhyketerapia kerta. Mutta ainakin vatsa pehmeni huomattavasti ja tavara todella lähti liikkelle. Viidennen kerran jälkeen meni ehkä reilu viikko kun vatsavaivat helpotti, ikääkin tosin tuli samoihin aikoihin 2,5 kk, jollloin kai alkaa muutenkin helpottamaan pikkuhiljaa. En tiiä sitten kuinka paljon mikäkin vaikutti, mutta oma kokemus oli ainakin hyvä.
Minä ainakin suosittelen, meillä täällä länsi-uudellamaalla on aivan mahtava vyöhyketarpeutti jolla paljon kokemusta vatsavaivasista vauvoista. Jo pelkästään senkin takia olin tyytyväinen, kun tuli tuli hyvä olo itselle kun siellä kävi.