..ruokailee useaan kertaan päivässä keittiön ikkunan edessä ja kesyyntynytkin on ettei hätkähdä ihan pienestä.Olemme lopettaneet jyväruokinnan mutta kaikkea muuta laitamme näkkileipää,lasten muroja,leipää sämpylää(muruina)jne.
Orava kun on päivittäinen vieras. Vielä perhosista,niitä on näkynyt tosi vähän tänä kesänä,mehiläiset,ampiaiset ja mitkä lie kukkakärpäset niitä kyllä on,et sellaista kesää....:)
Käpytikka lintulaudalla edelleen....
3
336
Vastaukset 3
- gkgfjhggkj
Minä en tykkää käpytikasta, kun ajaa talitintit pois talilta ja syö sen kokonaan. Henki lähtee. Vaan aina tulee uusi tilalle. Vittumainen rosvo.
- tinttien ystävä
Luulin, että olen yksin synkkine ajatuksineni käpytikasta. Kovasti huojentaa mieltä, kun huomaan, että on muitakin samoin ajattelevia.
Söisi tiaisten ruuat, mutta kun vielä pitää syödä tiaisten pojatkin keväällä pöntöstä, eikä edes pelti pidättele. Kirottu lintu!
- asf63
No laitapa niitä taleja kaksi tai kolme. Tuskinpa se käpytikka kaikkiin ruokintalaitteisiin samaan aikaan menee. Itsellä auringonkukansiementä, maapähkinää, talipalloja, lyhteitä ja rasvaa. Kaikki linnut mahtuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551501- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 40478
- 18470
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i94454- 36423