Olen muuttanut muutama kuukausi sitten Ouluun ja olen pari parturia kerennyt testaamaankin. Kaikissa on vetäisty ns. normileikkaus, sen kummemmin hifistelemättä. Ei moiti ketään, sillä olen vain itse niin juntti etten osaa tarkalleen kertoa parturille mitä haluan. Edellisellä paikkakunnalla oli siinä mielessä helppoa, että parturini osasi soveltaa taitojansa :)
Eli vinkkiä vain hyvistä paikoista, kiitos :)
Eli vinkkiä vain hyvistä paikoista, kiitos :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
niin käy joskus tutustumassa Oulunsalossa Parturi-Kampaamo Zaparoon. Vaikeahan sitä on kulkea Oulusta siellä saakka, mutta itse Oulunsalolaisena pidän paikasta.
Oulussahan on useita partureita, senkuin etsit itsellesi sen oikean ja sopivan ja alat käymään siinä, niin parturillekkin tulee tutuksi leikkaustyyli, eikä tarvitse aina uudelleen selitellä.
Se on hyvä ja ei ole homokaan vaikka mies onkin.