Jos pääsee tulemaan stadionille vasta noin kuuden aikaan ja on kenttäpaikat, kuinka perälle joutuu jäämään töröttämään? Kun omien kokemusten perusteella noilla vähän pienemmillä keikoilla korkeintaan noin puolet on ollu kattomassa lämppäreitä ja loput on ollu ostamassa oheistuotteita tai anniskelualueilla hengailemassa lämppäreiden ajan ja sitten tulleet vasta katsomaan pääesiintyjää..
Kokemusta
Löytyisikö
2345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joiden esiintyjien konsertteihin on päässyt vielä porttien auetessa viideltä eturiviin, kun taas toisilla esiintyjillä on samassa vaiheessa jo useampien tuntien jonot ovella.
Pienemmissä konserteissa on ihan sama koska menee paikalle jos etäisyyttä lavaan on muutenkin korkeintaan parikymmentä metriä, mutta suuremmissa konserteissa kentät ovat yleensä jo täynnä siinä vaiheessa kun ne hengailijat ovat vielä kaljateltalla.
Oma veikkaukseni on että pääset noin puoleenväliin kenttää (reilut 50m lavasta) jos olet kuudelta ovella.
niin pääset varmaan aika lähelle :-)