Safarin sivu puoliksi auki?

Jonna..

Mikäköhän vaivaa ku latasin uudemman safarin kun kone sitä ite pyysi ja nyt osa sivuista näkyy vain puoliksi, ja toinen puoli vaan harmaata. ja sit nää internetsivut jatkuu tonne oikeeelle törkeen pitkälle. Sama jos luen tai kirjoitan vaik sähköpostia niin viesti jatkuu vain oikeellle ja oikeeelle eikä alota uutta rivia.

Onkohan jossain jotain asetuksia, mistä pystyn "rajaamaan" tätä sivua tai jotain? Kiitti avusta jos joku osaa jeesaa, ei ollu oikee muakava yllätys tää!

5

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jöps

      Kysele mielummin mistä säädellää resoluutiota, ite en tiedä maceissa miten mutta eiköhän se siitä johdu.

    • ikkunan yläosassa

      Paina sitä pientä vihreää nappia ikkunan yläosassa. Jos tämäkään ei auta niin laita kuvaruutukaappausta, niin autetaan.

      • Jonna..

        ei se vihreenpallon painelu auta, kyllä se on tosta resoluution säädöstä kiinni. Eli nettisivut liian isoja kuvaruutuun nähden. Macbookin 13" käytössä.


      • täällä..
        Jonna.. kirjoitti:

        ei se vihreenpallon painelu auta, kyllä se on tosta resoluution säädöstä kiinni. Eli nettisivut liian isoja kuvaruutuun nähden. Macbookin 13" käytössä.

        Kirjanmerkkipalkki ei näy ja sivut käyttäytyvät samoin kuin kerroit.
        Enkä usko, että se on resoluutiosta kiinni, koska jotkut sivut näkyvät ihan ok.
        Käytössäni on MacBookPro ja Tiger.


    • mulla ei

      Sivun näkyminen sama juttu kuin sinulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      77
      5952
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3281
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2908
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2142
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2111
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      110
      1960
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1899
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      177
      1877
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1548
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1318
    Aihe