Tähän asti olen yrittänyt päästä aina mahdollisimman halvalla, mutta nyt alkaa tulla mittari täyteen ja voisi hankkia jonkintasoista laatuakin. Pyyhkeistä tulee ohuita lutruja, langat törröttää, värit haalistuu, muoto virttyy... haluan kunnon pehmeät, täyteläiset, muotonsa säilyttävät pyyhkeet, ja kiitos valikoimaa myös isommassa kuin 70x140 cm koossa! Jonkin verran olen valmis laadusta maksamaan, mutta haluan rahoilleni vastinetta enkä viitsi tyhjästä maksaa. Eli Luhta? Finlayson? Vai mikä? Aina parempi, jos tuotesarja on sellainen, jota on mahdollisuus parin vuoden päästä tarpeen mukaan laajentaa.
Oikeasti hyvät pyyhkeet?
4
940
Vastaukset
- luulisin
Jostain luin, että Luhtan pyyhkeet oli pärjänneet parhaiten jossain pyyhetestissä.
- pumi
Luhdan aalto pyyhe sijoittui hyvin Hesarin testissä, muttei testi ollut oikeudenmukainen. Siinä oli eri materiaaleista, tiheyksisiä ym pyyhkeitä, joita ei olisi noin voinnut arvostella.
Olen kuullut että Cavon pyyhkeet ovat erittäin pehmeitä, laadukkaita sekä imukykyisiä. Niitä myydään Stockmannilla. En ole itse kokeillut kysesitä merkkiä, sillä niiden väri/kuositarjonta ei ole vastannut omaa sisustusmakuani.
Mutta niitä myyneen' voin sanoa, että kannattaa kokeilla. Olen kuullut niin paljon hyvää niistä. - Täti
Marimekolla on muhkeita pyyhkeitä. Valikoimassa on monelaisa kuosia ja kokoa.
Olen ollut tyytyväinen :)- ripustuslenkki
"Pitkässä päässä" eli pyyhe viiltää lattiaa. Koskaan en ole moista tavannut. Musta valk raitapyyhe,valkoiset kapeat raidat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1004850Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2124669"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1193147Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m283124Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983023Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382308- 932272
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342213- 222158
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392115