Kolmisen päivää sitten laitoin Canesten emätinpuikon. Tämän jälkeen valkovuotoa on ollut samalla lailla runsaahkosti kuten ennen hoitoa, mutta vuoto on tällä kertaa tummanpunertavaa! Missä vika? käytän e- pillereitä, ja taukoviikkoon olisi aikaa vielä reilu viikko.
entä voinko mennä terv. keskuksen labraan otattamaan näytettä tuolta emättimestä, ilman että olen käynyt lääkärissä ja saanut lähetteen?
entä voinko mennä terv. keskuksen labraan otattamaan näytettä tuolta emättimestä, ilman että olen käynyt lääkärissä ja saanut lähetteen?
Vastaukset 3
Vanhimmat
poistuu useamman vuorokauden elimistöstäsi..ja juuri sieltä minne sen laitoit..tummanpunertava vuoto..hm..oisko jokin pahempi tulehdus vai?ja aina tarvii lähetteen..voihan sulla olla sukupuolitautikin..ja kaikki vuotosi onkin siitä johtuvaa..
myös canesten emätinpuikkoja (3kpl), koska alapää "limainen" limakalvoilta. itse en huomannut niistä olevan mitään apua. edelleen "tavara" valkoisen liman peitossa :/ en tiedä mikä neuvoksi. en osaa sanoa sinun vaivastasi mitään :( käytän nuvaring-ehkäisyrengasta.
Minulla myös peräaukon seudulla jatkuvaa kutinaa, eikä tunnu lähtevän edes tuolla Canesten voiteella:/ Suun kautta otettavista hiivalääkkeistäkään ei ollut apua, ainakaan tähän peräaukon kutinaan.