eli olisko kellään kokemusta tuosta Babylandin yhdenkoon taskuvaipasta mitä myydään raskauskeiju.comissa?? on meinaan hinnaltaan suht edullinen ja ulkonäöltäänkin ihan passeli mutta mistään en ole löytänyt käyttäjien arvioita, joten en uskalla vielä tilata ennen kuin tiedän onko muilla toiminut..
entä missä myydään Mommy's touch-taskuvaippaa?? paljon olen positiivista lukenut mutta jälleenmyyjästä ei tietoa..
Kiitos jos joku viitsii vastata!! :D
babyland taskuvaippa!
6
4428
Vastaukset 6
- Mathilda27
Itse tilasin Raskauskeijun Babyland vaippoja sen 5kpl (olivat kappalehinnoiltaan edullisempia kuin yksittäin ostettuna) ja poika ja äiti ovat olleet tyytyväisiä. Sain valita väritkin :) Hinta-laatusuhde hyvä! Usean kerran jo pessytkin, vaippa pysynyt kasassa. Kuivuu nopsaan, niin kuin tuolla sivuilla lupaavat.
Itselläni kokemusta vain muutamista merkeistä, mutta hinta-laatu-suhde vei voiton.
Pystyn omalta kohdaltani suosittelemaan! - Kestoilija
Täällä myös tyytyväinen kestoilija. Käytämme tällä hetkellä Babyland kestoja. Itselläni lapset -04, -07 ja -09. Kestoiltu on tullut kaikkien lapsien vaippa-aika. Itselleni sopivat parhaiten nämä yhden koon kestot, tuo froteeimu sopii lapsilleni ja imee hyvin. Babyland vaipat ovat kestäneet hyvin, olen alkanut käyttämään niitä vasta viimeisen lapseni kohdalla ja olen todennut ne kestäviksi.
mommys touchia myi ainakin joskus lastenpuoti nuppuliini. En tiedä tämän hetken tilannetta.- Mie74
Ihan jees! Ite tykkään tarrakiinnityksistä enemmän.
- jane28
Babylandit saapuivat meillekin! Tilasin hinnan ja värejen takia.
Ei jouduttu pettymään! Kuivuvat muuten yllättävän nopsaan!
Meillä ei ole aikaisempaa kokemusta kestoilusta, mutta nyt rahatilanteen takia tähän päädyttiin. Mulla kans useampi vaippa kierrossa niin ei tarvi pestä koko ajan!
Suosittelen!- Bamse80
Ostin viimevuonna huuto.netistä kestovaippoja. On kyllä tosi hyviä!!! Suosittelen. Hintakin oli muistaakseni jotakin kympin luokkaa!!!
- veeruska82
Bamse80 kirjoitti:
Ostin viimevuonna huuto.netistä kestovaippoja. On kyllä tosi hyviä!!! Suosittelen. Hintakin oli muistaakseni jotakin kympin luokkaa!!!
Jos haluaa todella edullisesti noita babyland vaippoja niin kannattaa kattoa ebaysta. Tilasin ensin huuto.netistä yhden kokeeksi ja sitten ebaysta 20 kpl vaippoja, maksoi yhteensä noin 85 euroa (riippuu dollarin kurssista ja veroista mitä mahd. menee).
Hieman oli erilaisia kuin se huuto.netin vaippa mutta oikein hyviä kuitenkin.
Voi olla että on jotain piraatteja ?? joten jos ei sellaisia halua ostaa niin sitten ehkä ei sieltä, tulivat Kiinasta.
Ja ebayssä kannattaa katsoa että myyjällä paljon hyvää palautetta että on luotettava.
Minulle toimitus tuli nopeasti ja vaipat on tosiaan toimineet todella hyvin! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS962666Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.151005Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63853Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke48775- 52759
- 47664
- 80626
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍69612- 50605
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35604