susta mies vain lämpimiä ajatuksia. Tiedät, etten pidä sua vain ystävänä, enkä sellaista koita sulle väittääkään. Mä en sulle rupea valehtelemaan, kun en ole sitä tähänkään asti tehnyt. Oon pahoillani, jos se on aiheuttanut sulle pahaa mieltä.:( Mutta, niinkuin oon sanonut sullekin, niin sanon edelleen, että mä huolehdin omista tunteistani. Ei sun kuulu olla niistä vastuussa. Riittää, että oot olemassa mulle. Mitään muuta en ole vaatinutkaan. Ja enemmän kuin mitään muuta, mä tarvitsin susta ystävää, vaikket sitä varmaan uskokaan, mutta sä huomasit sen varmaan jo paljon mua aiemmin, miten vaikeaa se ystävyys voisi tulla olemaan. Vai ajattelitko edes niin pitkälle? Mä kun en osaa ajatella niin pitkälle. Mä elän vaan hetkessä. En paljon mieti edes huomista päivää pidemmälle. Siksi mä kai takerruin niin tiukasti suhun aina niinä hetkinä, kun nähtiin. En mä miettinyt, mitä huominen toisi tullessaan. Mä pidin kiinni susta aina sen aikaa, kun sain. Ja olin tyytyväinen siihen. Toivottavasti sulla on kaikki hyvin nyt. Mä välillä aina ikävöin sua, mutta en uskalla enää yhteyttäkään ottaa. Pelottaa,että oot suuttunut mulle. Toivoisin vain, että meidän välillä olisi kaikki aina hyvin. Ehkä mä joskus vielä saan todetakin, että ne ovat hyvin. Sitten saan olla hyvillä mielin.
Mä
ajattelen
10300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mut toi ei oo multa.
sinä olet valehdellut.
väität muutaman sanan viestin kirjoittajaa valehtelijaksi !! Luulitko olevan itelles ?
Karua käytöstä.
pitänyt laittaa kysymysmerkki perään. Se oli arvaus.
multakaan.
helkkari, keneltä se voi olla ja kenelle?
sen :) liekö väliäkään :)
kiireessä kirjoitettu, yhteen pötköön kaikki.
Auttaako, jos laitan, että oli kauan tuntemalleni miehelle, ystävälle. En halua omaa nimeä laittaa, enkä hänenkään nimeä. Ei se ole tarpeellistakaan, varmaankaan. Kyllä tossa oli ainakin yksi huomattava tunniste.
itselleen?
Täällä kun eivät kaikki käy lukemassa näitä vuodatuksia.
ettei välttämättä täältä näe. En ole silti sitä sanonut hänelle muutenkaan. Harmittaa kyllä, jos en ikinä vaikka enää saisikaan mahdollisuutta sanoa. Että kuitenkin välitän ja paljon, ystävänäkin, ja olen aina välittänyt.